Nejvyšší čas myslet na zimu – už víte, čím si zatopíte?

brikety

V současných horkých letních dnech, všichni řešíme otázku, jak se co nejrychleji a nejúčinněji zchladit. Nikoho tak ani nenapadne myslet na to, čím se v zimě naopak budeme potřebovat zahřát. Ačkoli se to nezdá, právě léto představuje ideální dobu, kdy bychom měli řešit zásoby na další topnou sezonu. Oblíbenou formou paliva se stávají dřevěné brikety. Proč právě ony se v poslední době těší takovému zájmu?

Ušetří prostředí i námahu

Topení dřevěnými briketami poskytuje mnoho výhod. Šetrné jsou k životnímu prostředí i k vaší peněžence. Ušetří vám také spoustu námahy, oproti klasickému dřevu s nimi totiž nebudete mít žádnou práci. Seženete je v různých již „hotových“ formách, válcovitých či cihlovitých tvarech, takže s nimi můžete zatopit okamžitě. Pyšní se vysokou výhřevností, hořet vydrží klidně celou noc.

Uspoří finance

Chcete-li ušetřit, pak brikety nakupujte v létě. Výrobci totiž musí upravovat ceny briket v závislosti na klimatických podmínkách a na ročním období, aby nalákali zákazníky. Proto částky různě kolísají. Mimo topnou sezónu se ceny pohybují až o 10 % níž, což může při celoroční spotřebě při vytápění uspořit několik tisíc korun. Budete-li nakupovat v předstihu, můžete ušetřit i na dopravě. Prodejci totiž často nabízí nejrůznější slevy. Ovšem pozor, hlídejte si, co všechno je součástí výsledné ceny. Někdy totiž můžete být nemile překvapeni, až zjistíte, že si budete muset připlatit třeba za paletu. Nákup briket se vám tak může rázem dost podstatně prodražit.

Jsou nenáročné na skladování

Zařiďte si adekvátní prostory pro jejich skladování. Chráněny musí být před přílišným vlhkem – uschovejte je proto někde pod střechou, aby zůstaly v suchu. Jinak hrozí, že se začnou rozpadat a sníží se účinnost jejich spalování. Opravdu kvalitní brikety by měly bez problémů odolat mrazu i chladu, bez obav je tak můžete umístit třeba do sklepa, kůlny nebo zahradního domku. Tak, udělejte si zásoby právě teď, ať nemusíte potřebné palivo shánět na poslední chvíli!

Sdílet článek