Největší hříchy, kterými škodíte své pleti

dekorativní kosmetika

Krásná dokonalá pleť nemusí být jen nesplnitelným snem. Než ale zainventujete do zázračných produktů poloviny svojí výplaty, musíme vás zastavit. Existují totiž daleko levnější způsoby, kterými své pleti prospějete daleko víc. Stačí jen přestat dělat některé chyby.

Zanedbáváte čištění

Pleť byste měla pravidelně a důkladně čistit dvakrát denně, a to ráno a večer. Pokožka totiž přes noc regeneruje a spouští samočisticí proces, k tomu ovšem potřebuje volně dýchat. Pokud jí to vrstvami dekorativní kosmetiky znemožníte, pak si zaděláváte na rychlejší stárnutí, na akné i kruhy pod očima. Čištění je zkrátka základ, bez něj vás nezachrání ani ty nejluxusnější produkty na světě. Proto ho nešiďte ani teď v létě, kdy bývá náš režim přece jen trochu volnější. Odličovač očí, micelární vody a čistící pěny by měly tvořit nedílnou součást kosmetické výbavy celoročně.

Používáte celoročně stále ty stejné produkty

Stejně jako v průběhu roku měníme svůj šatník podle aktuálního období, tak i naše pleť si v různých měsících žádá různé zacházení. V zimě volá především po hydrataci a vláze, na jaře potřebuje hlavně pročistit a oživit, v létě pak dostatečně ochránit před nebezpečnými slunečními paprsky. Na podzim, který brzy převezme žezlo, byste pak kosmetickou výbavu měli doplnit o peelingy, které zlepší stav pleti po horkých dnech a odstraní odumřelé buňky a nečistoty. Zapomínat ale nesmíte ani na intenzivní hloubkovou výživu, kterou jí dodáte třeba za pomoci populárních bublinkových pleťových masek. Každé roční období by tak mělo být signálem k tomu, abyste přehodnotili svoji každodenní pečující rutinu a změnily produkty.

Nemyjete štětce

Pravidelně čistěte štětce na make-up, ideálně jednou týdně, minimálně však jednou za měsíc. Ulpívá v nich totiž mnoho nečistot, a to nejen z přípravků, které používáte, ale i z vaší pokožky a dokonce i z ovzduší. Nechcete-li, aby se z nich staly kolonie bakterií, které vytvoří živnou půdu pro nepříjemné vyrážky a záněty, důkladně je čistěte za pomoci jemných dětských či přírodních šamponů. Poté je opláchněte a nechte dostatečně proschnout štětinkami dolů. „Detox“ dopřejte také houbičkám a pěnovým aplikátorům. Make-up se vám pak bude nanášet jedna báseň a pleť navíc bude vypadat jako ze škatulky!

Sdílet článek