Nejobsáhlejší databáze webů s 3D modely

3D modely zdarma

3D tisk už dávno neplatí za finančně nedostupnou novinku, která je pouze pro vyvolené. Obliba 3D tisku raketově roste a díky tomu jsou 3D modely pro tisk vyhledávanějším tématem nejen na internetu. Potřebujete vědět, kde můžete stahovat 3D modely pro tisk zdarma, popřípadě za poplatek a jaké jsou k tomu podmínky? Popřípadě si snad chcete nechat vytvořit vlastní návrh?

Modely pro 3D tisk

Díky fanouškům moderního 3D tisku se zvyšuje též počet univerzálních modelů ke stažení. Jestliže se autor rozhodne je publikovat, je možné je většinou dohledat hned na několika serverech. Seznam klíčových serverů, kde můžete jednoduše stahovat 3D modely zdarma či za poplatek, naleznete přímo na internetových stránkách. Pro vaši přehlednost jsou 3D modely ke stažení rozděleny d tří základních kategorií, pod nimiž je smíte hledat. Tu první tvoří úložiště, známé rovněž jako komunitní web, kde jsou pro vás připraveny 3D modely zcela zdarma. Na tržišti jsou dostupné 3D modely z části zdarma a samozřejmě i placené. Pokud autor nahrává 3D model na tržiště, záleží pouze na něm, zda ho zpřístupní zdarma nebo za nějaký úplatek. Výsledná cena se liší složitostí samotného modelu. Naopak na komunitním webu jsou 3D modely zveřejněny zdarma a to pod různým typem licencí, nejčastěji pak CC.

3D tisk v roce 2020

Pokud jste zatím nenašli to, co doopravdy hledáte, zkuste ještě třetí variantu a tou jsou vyhledávače 3D modelů. Využít můžete třeba server STLFinder nebo Yeggi, popřípadě se obraťte na odborníky, kteří vám model ochotně vytvoří. Jen si to představte, vaše myšlenky se mohou promítnout do objektů vytisknutých od velikosti 1 × 1 mm až po sestavy o několika metrech. Svůj vlastní návrh pak nahrajte na 3D výkresu či naskenované skici. Nejen technické modely pro vás navrhne tým odborníků specializujících se na nové věci, které svět ještě neviděl.