Nejlepší vybavení pro domácí kardio zónu

běžecký pás

Kardiovaskulární cvičení našemu tělu přináší mnoho benefitů. Díky tomu, že zvyšuje kapacitu plic a tepovou frekvenci, tak při správném provedení tréninku se u našeho srdce zvyšuje výkonnost a tím se snižuje riziko vzniku kardiovaskulárních onemocnění. Také má velmi pozitivní vliv na naši celkovou psychickou pohodu a pomáhá při depresích a úzkostech, zlepšuje koncentraci a kvalitu života.

Při dnešním hektickém životním stylu je pro mnoho lidí problém najít si dostatek času na to, aby si zašli zacvičit do posilovny. Proto je skvělé, že se nabízí možnost zainvestovat do kardio stroje bez ohledu na to, v jaké fyzické kondici se právě nacházíte a jako bonus navíc budete cvičit v pohodlí vašeho domova s takřka minimální časovou ztrátou. Dnešní trh nabízí mnoho přístrojů pro tento druh aktivity a tak, hlavně pro začátečníka, bývá složité, aby se ve všem vyznal. Které jsou tedy ideální na doma?

Běžecký pás

Běžecké pásy s odpruženou plošinou, díky které je běh na nich šetrný k vašim kloubům, nabízejí velmi účinný kardiovaskulární trénink, přičemž pomáhají zlepšit celkovou kondici. Mezi jeho funkce patří například i běh do kopce, který oceníte zejména, pokud nemáte rádi stereotyp. Při výběru běžeckého pásu se zaměřujte také na atributy velikost plochy a sílu motoru. Před samotnou koupí je doporučováno si přístroj nejprve vyzkoušet.

Veslovací trenažér

Tyto trenažéry nejenže posílí váš kardiovaskulární systém, ale také si efektivně procvičíte celou horní i spodní polovinu těla. Veslařský trenažér je naprosto vynikajícím přístrojem pro vybavení domácí posilovny. Jeho výhodou je, že mnoho modelů může být uloženo do svislé polohy nebo složeno do kompaktního tvaru, takže vám nebudou v domácnosti nijak překážet.

Cyklotrenažér

Jeho velkou výhodou je, že je velice šetrný k vašim kloubům a v rámci kardiovaskulární aktivity procvičí současně svaly dolních končetin se středem těla. Avšak ještě dříve, než se rozhodnete pro koupi cyklotrenažéru, zkuste se nejprve zúčastnit lekce spinningu, abyste zjistili, zda by pro vás tato investice byla tím pravým ořechovým a tento typ cvičení vás bavil.

Eliptický trenažér

Tento přístroj je doporučován hlavně lidem, kteří bojují s bolestí v oblasti kolen, kotníků nebo kyčelních kloubů, a proto jsou eliptické trenažéry vhodné i pro starší generace. Přesto si i tak velmi efektivně procvičíte všechny svalové skupiny vašeho těla, neboť není tolik přístrojů, které by byly schopny procvičit tolik svalových skupin současně, jako právě eliptický trenažér. Výhodou je, že mnoho z nich je vybaveno měřičem tepové frekvence a tak si po celou dobu tréninku můžete upravovat odpor tak, aby pro vás bylo cvičení co nejvíce efektivní.

Mít možnost si doma zacvičit kdykoli nás napadne je samozřejmě velkou výhodou, kterou oceníme zvlášť při špatném počasí nebo při nedostatku času.

Sdílet článek