Nejen polovodičové součástky na jednom místě – vyberte si tyristory z TME.eu

tyristor

Znalci principů elektrotechniky vědí, že tyristor je čtyřvrstvou polovodičovou součástkou, která slouží ke spínání elektrického proudu. Její fungování lze přirovnat k řízenému elektronickému ventilu. Tato součástka nevykazuje usměrňující účinky, jak je to u diody. Spíná se pomocí impulzu vyslaného do řídicí elektrody G, což znamená gate. V obvodu není možné zaměnit katodu a anodu. Tyristory se používají pro výkonové obvody. Pokud chceme regulovat výkon u asynchronních motorů, potřebujeme IGBT zařízení, která již jsou vývojově vyspělejší.

Tyristory z TME.eu

TME nabízí ve svém sortimentu přes 800 typů jednoduchých tyristorů a zhruba stejné množství tyristorových modulů. Jednoduché tyristory si lze vybrat z THT tyristorů, šroubových tyristorů, knoflíkových tyristorů a dalších nespecifikovaných typů. Podskupinou tyristorových modulů pak jsou moduly dioda/tyristor.

Sortiment tyristorů TME zahrnuje tyristory celé řady prestižních výrobců

Jde zejména o IXYS, Infineon Technologies, Kubara Lamina, Littelfuse, NTE Electronics, Semikron, Powersem, Vishay, WeEn Semiconductors a další, kteří mají co do počtu zastoupených typů tyristorů méně významnou pozici. K dispozici jsou moduly tyristorové, tyristo-diodové a thyristor trigger module. Podle typu si lze vybrat tyristor BOD, FLC, pastilkový tyristor, sidac, SBC, SUS, tyristor TSS, tyristor se šroubem a standardní tyristor. Významnými parametry pro volbu vhodného tyristoru jsou například druh pouzdra, maximální závěrné napětí, montáž, druh balení, proud hradla, souvislý proud, maximální impulsní proud či maximální souvislý proud. Podle těchto a dalších parametrů si v perfektně zpracovaném parametrickém vyhledávání velice snadno najdete přesně takový tyristor, jaký hledáte.

Tyristor je důležitou elektronickou součástkou v mnoha odvětvích

Uplatní se v energetice, v elektroenergetice i v automatizaci. Lze jej využít jako regulátor střídavého nebo stejnosměrného proudu. Lze s jeho pomocí řídit systémy vytápění i osvětlení. Hodí se pro zabezpečovací obvody jako přerušovač a spínač střídavého proudu. Jsou též součástí frekvenčních měničů.

O společnosti TME

Firma Transfer Multisort Elektronik, tedy ve zkratce TME, je synonymem pro elektronické a elektrotechnické součástky, výrobky pro průmyslovou automatizaci a pro příslušné nářadí. Polská firma vyrostla v nadnárodní gigant s filiálkami v celé řadě zemí, včetně České republiky. Zboží distribuuje ze svého sídla v polské Lodži skutečně do všech koutů světa. Její sortiment tvoří součástky od těch nejprestižnějších světových výrobců. Unikátem je parametrické popsání veškerého sortimentu, díky čemuž si snadno najdete přesně takovou součástku, jakou potřebujete. V e-shopu TME.eu se tak skvěle zorientujete. Pořád vám je však k dispozici zákaznická podpora, a to hned ve 22 jazycích. Samotný e-shop je přeložen do 26 jazyků. V českém jazyce je jak zákaznická podpora, tak e-shop.

Sdílet článek