Nejen na podzim můžete pouštět draky

Kiteboarding, co to vlastně je? Pro někoho španělská vesnice. Ale právě proto jsme pro vás připravili tento článek, kde se můžete dozvědět užitečné a potřebné informace. Pokud se rozhodnete kiteboarding vyzkoušet, tak zde najdete vypsané i veškeré vybavení, které budete potřebovat, abyste tento sport mohli vykonávat. Bez správného vybavení vám to bohužel nepůjde.

Kiteboarding (dá se nazvat i jako kitesurfing) je sport, který se dá vykonávat celý rok. Je jedno, jestli je jaro, léto, podzim či zima, žádné počasí ho nezastaví. Kiteboarding se nedá vykonávat bez prkna navrženého přímo pro tento sport a druhým důležitým prvkem je tažný drak také zvaný jako kite drak, komorový drak.

Když je příjemné počasí na koupání a vás nebaví chodit na koupaliště, kde je mnoho lidí nebo v přírodních vodách jen tak plavat, tak se můžete odreagovat právě tímto zážitkovým sportem. 

Sport, který se vykonává jízdou po vodě na prkně s táhnoucím drakem. Je možné jen tak se nechat po vodě unášet, ale pro zkušenější to může být i větší zábava v podobě různých disciplín. Můžete skákat a dělat různé triky ve vzduchu tzv. freestyle

Jsou, ale také jiné disciplíny jako je např. wave riding – to je jízda na vysokých vlnách, speed riding – jízda, která se zaměřuje na rychlost, zde je zapotřebí, aby foukal silnější a stabilní vítr a vy tak mohli dosáhnout požadované rychlosti, wakestyle – wakeboardový vlek (je ve stálé pozici) a vy se odrážíte pomocí zahranění prkna a napnutí šňůry do skoku, freeriding – čisté ježdění po vodě sem a tam, pro začátečníky.

Jak už jsme zmiňovali na začátku, tak se tento sport dá vykonávat po celý rok a na různých místech. 

Další druhy kitingu jsou:

  • Snowkiting – kitování na sněhu nebo ledu a to buď s lyžemi nebo snowboardu
  • Landkiting – kitování na pláži, trávě nebo letišti s pomocí mountain boardu
  • Buggykiting – místo mountain boardu se používá bugyna (tříkolka)
  • Powerkiting – kitování bez podvozku, nejčastěji s ručkovým drakem

Co byste ještě měli vědět k bezpečnosti, že je to sport s možnými riziky úrazu. Může se jednat o lehčí zranění, ale i o vážnější. Spíše se to týká lidí s většími zkušenostmi, kteří provádí různé triky. Proto je důležité dodržovat pravidla a bezpečnostní vybavení.

Vybavení pro tento sport:

  • Komorový drak (tažný drak) – vybrat si můžete z více barevných variant, jak pro pány, tak pro dámy
  • Kiteboard – speciální prkno – i zde je mnoho druhů k výběru
  • Bezpečnostní vybavení – záchranná vesta, přilba, bezpečnostní nůž (kdyby došlo k zamotání šňůr)
  • Neopren
  • Trapéz – je to úvazek, který máte kolem těla a k němu je připevněný tažný drak
  • GPS – pokud chcete měřit svoji rychlost
  • Signální zařízení – to se většinou používá na volném moři, jedná se o vysílačku, píšťalku

Máte rádi výzvy a zkoušíte něco nového? Tak je kiteboarding přímo pro vás.