Nejen na mytí, ale i na sušení rukou záleží

zásobník na papírové ručníky v roli

Teplá voda a dostatek mýdla jsou pro čisté ruce naprostý základ. Věděli jste ale, že stejně tak důležitý je i třetí a poslední krok – tedy sušení rukou? Klasická osuška či látková utěrka, nebo papírový ručník – který z těchto pomocníků na utření mokrých rukou je nejlepší? Možná vás překvapí, že každý se hodí pro jiné prostředí.

Namydlit, opláchnout a osušit

Po příchodu z venku, před jídlem, po použití toalety, po práci, při vaření – to je jen část výčtu situací, po nichž přichází čas na mytí rukou. Správný postup je nám všem vštěpován už ve velmi útlém věku. Ponořit ruce pod proud teplé vody, pořádně namydlit mýdlem, důkladně opláchnout a následně utřít do sucha. Takhle nějak by to mělo ideálně vypadat.

Ale ruku na srdce, v rámci spěchu, alibistické úspory času a tak trochu i lenosti velmi často dochází k přeskočení či ošizení některých kroků. Někdo vymění teplou vodu za studenou, zcela přeskočí mýdlo (to je doslova horor), případně zapomene na osušení rukou. Přitom každý krok má svůj význam a jeho vynecháním nebo změnou snižujeme celkovou efektivitu boje za čisté ruce.

Vhodný ručník?

I když si mnoho lidí myslí, že klíčem k úspěchu (zejména pak v době pandemie) je sázka na antibakteriální mýdlo, pravdou je, že i na posledním kroku v podobě osušení velmi záleží. Mýdlo nemusí být to nejdražší ani s nejluxusnější vůní, stačí i to obyčejné, teplá voda je naopak základ. Ve své domácí koupelně jsme zvyklí utírat měkkým, čistým a voňavým ručníkem, který často dolaďuje i atmosféru koupelny a podtrhuje její útulnost. Co ale ve veřejném prostoru mimo domov, kde na péči o čisté ruce záleží ještě mnohonásobně víc?

Na veřejné toaletě v obchodním centru, společné firemní kuchyňce nebo na sociálním zařízení, kde se denně potkává větší množství lidí, je klasický ručník, který doma slaví oslnivé úspěchy, naprosto nevhodný. Proč? Při takto intenzivním používání látka jednoduše nestíhá uschnout a je tak permanentně vlhká, množí se v ní bakterie a vznikají plísně. Každému je asi jasné, že po utření čerstvě umytých rukou do takové látky se pak rozhodně nedá mluvit o jejich dokonalé čistotě.

Moderní a hygienické řešení

Řešení? Jednoduché. Například takový zásobník na papírové ručníky v roli představuje maximálně praktický a snadný způsob, jak si na pracovišti i ve veřejném prostoru pojistit hygienu a čistotu nejen rukou, ale i samotného prostředí. Jednorázové papírové ručníky a utěrky osuší vaše právě umyté ruce do poslední kapičky. Perfektně sají a bohatě stačí i jen jeden ručník, který následně okamžitě putuje do odpadkového koše. Design samotných zásobníků je velmi univerzální, a to i svou barevností, a snadno doplní jakýkoliv styl zařízení. Cenově začínají už v nižších řádech stovek korun.

A co ekologie? Jako u všeho na jedno použití je otázka ekologie problematická. Nicméně položte sami sobě otázku, zda je opravdu ve vašich silách zajistit na tak frekventovaném místě, jako je například veřejná toaleta, neustálý přísun čistých a suchých ručníků a udržet tak základní hygienický standard. V tomto ohledu jsou zásobníky jasnými vítězi.