Možnosti na poli LED osvětlení v obchodě a průmyslu

LED závěsná svítidla

LED světla nejsou žádným novým pojmem a hodně rychle se na poli svítidel a osvětlení zabydlela. Hojně se využívají nejen v současných moderních domácnostech, ale také v průmyslu a v obchodě. Přinášíme jejich přehled a možnosti, které se nabízejí.

Speciální osvětlení pro průmyslové haly a obchodní domy

LED průmyslové osvětlení je prachotěsné a vyniká mnohými dalšími užitečnými vlastnostmi. Dokáže osvětlit úzké prostory s vysokými stropy, je odolné proti vodě a nárazům. Nabízí se lineární LED osvětlení i LED panely. Často se využívají také LED reflektory. Každý druh svítidla je vhodný do jiných prostor a odborníci, kteří se prodejem svítidel zabývají, by vám měli být schopni poradit. 

Kvalitní osvětlení potřebují i obchody, supermarkety, nákupní centra nebo různé salony. Nejčastěji se využívají LED zápustná svítidla, která mohou být vestavěná, stropní i nástěnná. Hodí se sem však i moderní LED závěsná svítidla, LED stropní svítidla nebo LED lištová svítidla, která bývají vidět v obchodech velmi často. Dokáží dokonale osvítit přesně tu část prostoru nebo výlohy, na kterou je potřeba zákazníky upozornit. 

Často se využívají také takzvané lištové systémy. Například lištový systém GLOBAL Trac pochází z Finska a je určený k připojení svítidel, která jsou vybavena adaptérem. 

Možnost nasvícení vertikálního prostoru

Říká se jí LED Wall-Washer a jedná se o unikátní technologii, která efektivně nasvítí vertikální plochy. Využívá se k osvětlení prezentačních stěn, výstavních muzejních nebo galerijních ploch a jiných prostor. Jedná se o místa, která jsou nasvícená 24 hodin denně, tudíž LED světlo s nízkou spotřebou je jedinou rozumnou možností. 

Řízení LED osvětlení může být bezdrátové, nebo probíhat prostřednictvím drátové technologie. Určitě si nechte poradit, co je pro vás výhodnější. 

S LED osvětlením se setkáte také ve veřejném prostoru. Veřejné LED osvětlení se využívá nejen na komunikacích, ale také v městských parcích.

Sdílet článek