Moderní anhydritová podlaha přináší mnoho výhod oproti betonu

Hledáte ideální hrubou podlahu pro váš dům nebo byt? K neoblíbenějším potěrům patří kromě tradičního betonu i anhydrit. Jedná se o speciální podlahovou směs, která velmi rychle tuhne a je brzy pochozí. Na ni se potom pokládá finální podlahová krytina, například koberec, plovoucí podlaha, lino nebo dlažba. Anhydritové podlahy jsou vlastně lité podlahy na bázi síranu vápenatého, spolu s pískem, vodou a dalšími přísadami. Díky unikátní receptuře vznikne samonivelační potěr zaručující perfektní výsledek při správném provedení.

Jaké jsou přednosti anhydritové podlahy oproti betonu?

Samonivelační anhydritový potěr lze snadno dokonale rozprostřít, aby vznikl rovný a hladký povrch. Aplikace litých podlah není nijak zvlášť náročná. Realizace je velmi rychlá, v rodinném domě zabere přibližně jeden den. Odpadá úklid prachu a jiných stavebních nečistot, jako je tomu u jiných druhů podlah.

Nezapomeňte na hydroizolaci

Anhydritová podlaha je vhodná i do prostor se zvýšenou vlhkostí, jako jsou koupelny nebo kuchyně. Je pouze třeba opatřit ji kvalitním hydroizolačním nátěrem, protože sama o sobě vlhko nesnáší příliš dobře. Vyhýbat se jí ale rozhodně nemusíte, nátěr není nijak nákladnou záležitostí.

 

Tip: Zajímá vás víc o tom, jakou vybrat podlahu, zkuste se podívat na nejčastější otázky a odpovědi

Jak je to s podlahovým topením?

V moderních stavbách jistě oceníte, že se anhydritové podlahy hodí pro realizaci podlahového vytápění. Dříve šlo spíše o raritu, dnes se instaluje běžně. Vrstva anhydritové lité podlahy není tak silná, jako u betonu, skvěle vede teplo a nezatěžuje stavební konstrukce. Není tedy problém umístit ji nejen do novostaveb, ale i do starších domů.

Umíchání čerstvého a kvalitního potěru přímo na místě

Obrovskou výhodou anhydritové podlahy je její rychlé tuhnutí. Pochozí může být již po dvou dnech, zatížit se dá po 5 dnech, pokládku finální krytiny je dobré odložit přibližně za 3 až 6 týdnů. Pokud chcete mít kvalitní podlahu, rychle hotovou a bez problémů, nechte ji zrealizovat zkušenou firmou, jakou je Anhypodlahy.cz. Ta disponuje mobilním výrobním zařízením TransMix, které umožní míchání a přepravu samonivelační směsi pro lité podlahy přímo na místě.

Sdílet článek