Máte rizikové zaměstnání? Nezapomeňte si sjednat dobré pojištění

kvalitní pojištění odpovědnosti zaměstnance

Bohužel ne všichni mají to štěstí, že vykonávají nepříliš riziková zaměstnání, v rámci nichž nemohou zaměstnavateli způsobit téměř žádnou škodu. Nicméně nemusíte být profesionálním řidičem kamionu nebo vedoucím nadnárodní společnosti, protože riziko poškození majetku zaměstnavatele hrozí prakticky v každé práci. A proto se vyplatí sjednání pojištění odpovědnosti zaměstnance, díky němuž můžete být o něco klidnější.

K čemu slouží pojištění odpovědnosti zaměstnance?

Pojištění odpovědnosti za škodu způsobenou zaměstnavateli vás může v některých případech ochránit od úhrady neúměrně velkých nákladů. Pokud totiž svému zaměstnavateli způsobíte v rámci pracovně-právního vztahu škodu, může ji po vás vymáhat až do výše 4,5násobku vašeho měsíčního platu. Jakmile máte sjednané dobré pojištění, částka se snižuje a vaše peněženka neutrpí tak velkou újmu. Samozřejmě se tento produkt vztahuje pouze na škody způsobené omylem. Typicky se tak jedná o notebook politý kávou nebo prasklý displej služebního telefonu. 

Jaké jsou výhody tohoto produktu?

Hlavní výhodou pojištění odpovědnosti je široký rozsah pojistné ochrany. Spektrum nechtěných škod vzniklých při výkonu povolání je celá řada v závislosti na vykonávaném zaměstnání. Ve variantě Standard nezáleží na druhu pracovní činnosti, ovšem pro zvláště riziková povolání jsou připraveny speciální produkty. Například tarif Řidič PLUS je určen pro zaměstnance, kteří mohou služební auto využívat i pro osobní účely. Samozřejmostí je možnost sjednání nízké spoluúčasti a celosvětová platnost pojištění. 

ERGO pojišťovna

Kde se nechat pojistit?

Pojištění byste si vždy měli sjednávat u prověřené společnosti. Jednou z nejoblíbenějších je ERGO pojišťovna, která kromě pojištění odpovědnosti za zaměstnance nabízí sjednání cestovního pojištění online nebo majetkového pojištění online. Prakticky všechny běžné produkty si můžete sjednat z pohodlí vašeho domova. Pokud si nebudete čímkoliv jistí, můžete se obrátit na zákaznickou linku, kde vám ochotní zaměstnanci mile rádi pomohou. 

Pokud se v práci nechcete třepat obavami, že něco rozbijete, sjednejte si kvalitní pojištění odpovědnosti zaměstnance. Pojišťovna za vás převezme část úhrady případné škody a vy se můžete dále věnovat své pracovní činnosti.