Liposukce, bublina nebo co…?

Všude samá liposukce! Tak nějak to občas vypadá, když začnete na Intrenetu hledat informace o rychém hubnutí. Asi jako první vás napadne právě odsátí tuku, aniž byste se zamysleli nad tím, že shodit pár kilo je možné i mnohem levnějšími a také zdraví prospěšnými metodami.

Hitem posledních pár let mezi liposukcemi se tak stala tumescentní liposukce. Založená je na tom, že klientovi je vpíchnut tumescentní roztok do místa, kde se touží zbavit tuku. Vpíchnutá tekutina s anestetikem (to proto, aby zákrok nebyl bolestivý) rozpustí tuk a ten se následně odsaje slabou kanylou. Pro zajímavost, je silná asi 2 milimetry a zajímavá je i početnými otvory. A jaké jsou její výhody? Samozřejmě, že se jedná o typ bezoperační liposukce, stejně jako ty, o kterých se dovíme dále. Další výhodou je krátkodobé nošení elastického prádla, nezůstanou vám jizvy a navíc se můžete zbavit i celulitidy, nebo ji alespoň omezit.

Laserová liposukce, o té také často slýcháváme. Je také oblíbená a od tumescentní se liší tak, že se při ní používá laserový paprsek. Ten přemění energii na tepelnou a tak tuk rozpustí, následně se stejně jako u předchozí liposukce odsaje. Na malých místech se odsávat nemusí, jelikož rozpad tukových buněk zařídí metabolismus.

Dalším typem je liposukce zmražením. Slýchávat o ní můžeme i pod názvem kryolipolýza. Její zastánci trvdí, že je nejen etoda je efektivní ale také je šetrnější k vašemu organismu.  Liposukce zmražením funguje tak, že místo, kde vám vadí tuk, se zmrazí na teploty okolo mínus deseti stupňů a následně se pak oteplí na zhruba čtyřicet stupňů. Tak se tuk rozpustí a ubývat bude po tři měsíce. Takže největší účinek zaznamenáte až po této době. Tato liposukce je vhodná především na oblasti stehen, zad, paží a břicha. Nebudete rozhodně ani nijak omezováni, co se pohybu týče po zákroku. Prostě se můžete rovnou vrátit do svého běžného života.

Tak co, vybraly jste si milé dámy (a pánové)?