Léto u čistého bazénu

úprava vody v bazénu

Teplé období zdaleka nekončí, ale voda už dostala pořádně zabrat. Také se vám už v ní nechce smočit tělo, protože nevypadá vůbec lákavě průzračně? Bez řádné péče o bazén to skutečně nepůjde. Raději začněte s úpravou vody včas!

Několik způsobů úpravy vody

Pro začátek počítejte s dodržováním předepsaných hodnot pH vody a chlóru. Doporučuje se jejich pravidelné kontrolování, nejlépe ve stejnou denní dobu. Údržba bazénů se neobejde bez kvalitní filtrace k odstranění nečistot. V mnohém pomůže bazénový vysavač, sloužící především na spodní část již zbarvenou usazeninami do hnědé nebo zelené barvy. Úprava vody v bazénu může začít přidáním solinátoru. Jde o zařízení upravující slanou vodu. Funguje rozložením aplikované soli na sodík a chlór. Toto zajistí dezinfekci vody. Tímto způsobem se obsažený chlór rozpustí rovnou ve vodě, čímž více šetří lidskou pokožku.

Chlorové tablety si poradí s řasami, některé typy umí vyčistit bazénovou konstrukci. Jedná se o zdravotně nezávadné výrobky, ale s větším obsahem chlóru v porovnání se solinátory. Compactal se používá na stěny, odkud odstraní rez a řasy. Přípravek Poolfinish si poradí se sazemi a mastnotou, ale po ošetření vše spláchněte čistou vodou, aby nedošlo k zaschnutí na ploše.

Ochrana na prvním místě

Někoho hodně baví si vzít síťku a pravidelně vybírat hmyz nebo jiné nečistoty z vodní hladiny. Jiný se zaměří na koupi ochranné plachty, čímž si ušetří spoustu času. Společnost Rentmil se postará nejen o údržbu vody, ale také o kvalitní bazénové zastřešení. Právě tento způsob ochrany vám ušetří spoustu peněz za chemii a vytápění. Vše si lze důkladně prohlédnout a vyzkoušet v showroomu. Na www.rentmil.cz seženete kompletní bazénové sety i jednotlivé příslušenství. Vlastní výroba, prodej a montáž bazénů patří k firmě již několik let. Každý rok se těšte na řadu zajímavých novinek.

Sdílet článek