Léto – měsíce svateb a zásnub

Zásnuby a svatba jsou nezapomenutelnými okamžiky v životě každého člověka a většina z nich se odehrává právě v letních měsících. Aby také ne! Vždyť právě dny plné slunečních paprsků doslova vybízejí k vyznání lásky.

Svatba i zásnuby mají společného jmenovatele, a to prstýnky. Chvíle, kdy u oltáře muž navlékne kroužek na prsteníček své lásky, která je v bělostných šatech se závojem krásnější než kdy jindy, na znamení, že se jeho duše spojila s tou její, by neměla být nikdy zapomenuta. Tomuto okamžiku však předcházejí zásnuby. Šarmantním gestem, při kterém muž navlékne ženě zásnubní prstýnek, vyjadřuje touhu sdílet a vytvářet společnou budoucnost a také dává širokému okolí jasně najevo, že to spolu myslí vážně.

Kruh, který nikde nezačíná ani nekončí

Prsten symbolizuje kruh, který nikde nezačíná, ani nekončí, stejně tak, jako opravdová láska. Ve víře toho, že takové budou i jejich city, navlékají muži ženám prsteny a slibují si věrnost a úctu na celý život.

S drahokamem nebo bez

Zásnuby – chvíle, o které ženy sní již od svých dívčích let a zároveň chvíle, na kterou se muži pečlivě připravují. V tento jedinečný okamžik musí být prostě všechno dokonalé. Počínaje detailně promyšleným plánem žádosti o ruku, přes jakoby náhodně čerstvou manikůru ženy, konče výběrem toho pravého zásnubního prstýnku. A že je z čeho vybírat. Započít společnou budoucnost můžete navléknutím prstenu s diamantem či s barevnými drahokamy, z bílého či žlutého zlata. Láska je nevyčíslitelná, proto nezáleží na tom, jak drahý prstýnek je! Důležitá je láska, s kterou je darovaný.

A žili spolu šťastně až do smrti

Když žena nabídku klečícího muže příjme, příprava veselky může začít. Šaty, dort, cukroví a hlavně prstýnky! To je to, co svatbu dělá svatbou. Svatební prstýnky zdobící prsteníčky mužů a žen na znamení, že jejich srdce jsou zadaná, naleznete rovněž v široké paletě provedení. Ze žlutého zlata, ale oblíbené jsou i decentní snubní prsteny bílé zlato.

Nevěsta kráčí uličkou vstříc svému ženichovi. Svatební síní se rozlehne společné ANO a dosud nahé prsteníčky teď už zdobí snubní prsteny.

Sdílet článek