Kvalitní pojištění domácnosti je v dnešní době nutností

pojištění

Zatímco v zahraničí je pojištění domácnosti a rodinných domů takřka automatické, Češi na pojištění svých nemovitostí zapomínají. Podle statistik České asociace pojišťoven je polovina domácností nepojištěná, případně pojištěna chybně, u rodinných domů je nepojištěný každý třetí dům. Při katastrofických událostech bývají důsledky u nepojištěných nemovitostí o to horší, že majitelé nemají z čeho škodu zaplatit. Jak jste na tom s pojištěním vy? Máte je řádně sjednané včetně pojištění odpovědnosti za škodu?

Škody za statisíce, pojištění za pár stovek

Pojištění nikdo neřeší do doby, než se něco stane. A pak je už pozdě. Zatímco pojištění domácnosti od ERGO pojišťovny stojí několik stovek měsíčně, škody u nejběžnějších vodovodních havárií se pohybují statisticky okolo 25 tisíc. V případě, že jsou v domácnosti položeny kvalitní, například dřevěné podlahy, může se škoda prasklé vodovodní hadičky pohybovat v řádech statisíců. To nemluvíme o škodě, kterou voda vytékající z vaší hadice napáchá u sousedů nebo v celém domě.

pojištění domácnosti od ERGO

Sjednání je snadné a online

Přitom sjednání komplexního majetkového pojištění je tak snadné a lze jej sjednat výhodně online během několika minut. Důležité je vyplnit správně údaje o sobě a pojišťované nemovitosti. Následně stačí znát obytnou plochu bytu nebo domu v m². V rámci tohoto pojištění není nutné majetek oceňovat, částka se počítá paušálně právě na základě výměry a nehrozí tak riziko podpojištění ani přepojištění. V rámci základní ceny jsou kryta běžná i katastrofická rizika, rozbití skla z jakékoli příčiny, ale také škody způsobené zkratem na elektromotorech nebo škody způsobené zvěří.

pojištění odpovědnosti za škodu

Včetně pojištění odpovědnosti za škodu

Komplexní pojištění však nechrání jen váš dům a vaši domácnost, ale také vás. Je totiž včetně pojištění odpovědnosti za škodu, kterou někomu neúmyslně způsobíte. V zimě takovou nechtěně způsobenou škodou může být padající led ze střechy na zaparkované luxusní auto před domem nebo neuklizený sníh na chodníku, kde si sousedka zlomí nohu. Ale nemusí jít jen o škody způsobené v souvislosti s domem.  Pojištění odpovědnosti za škodu se hodí i v případě, že kolegovi v práci rozsednete brýle nebo shodíte v obchodě drahou televizi.

Sdílet článek