Kvalitní komíny s moderním vzhledem

komíny

Komín patří k hlavní funkční složce otopné soustavy u rodinných domů. Zde se vyplatí volit kvalitní komínové systémy, aby vydržely několik generací a vy jste se nemuseli potýkat s brzkými nedostatky kvůli instalování příliš laciných modelů.

Komíny se širokým využitím

Komíny seženete za dostupné ceny, i když si dopřejete kvalitu, zajímavý design, a snadnou výstavbu. Využívají se na chaty, chalupy, rodinné domy, ale také na obchodní a průmyslové budovy. Pro všechny typy spotřebičů se vyrábějí jednovrstvé a třívrstvé nerezové komíny. Tato moderní varianta se vyznačuje tím, že nepotřebuje nosný základ, jak je tomu u zděných komínů. Kotvení probíhá pomocí připevnění k fasádě, ke zdi a k jiným konstrukcím. Základní prvek tvoří vložka vyrobená z vysoce jakostního plechu. Jelikož se svařuje v ochranné atmosféře argonu, lze garantovat skutečně dlouhou životnost spojů a vysokou kvalitu. K hlavním výhodám patří, že tento komín použijete takřka všude a je nenáročný na montáž. Dále nehrozí popraskání kvůli dilataci, jelikož jde o flexibilní produkt během tepelného namáhání.

Komín a jeho komponenty

Neobejdete se ani bez různých komponentů pro systémy z cihel i nerezu. Mezi ně patří komínové vložky nerezové, stříšky, kouřovody, regulátory, prostupy komínů hořlavými konstrukcemi. V případě, že doma topíte tuhými palivy, především uhlím a peletami, zvažte vložkování komínů. V tomto případě se doporučují izostatické keramické vložky se zvýšenou odolností proti agresivním kondenzátům, které se tvoří během odvodu spalin od kotlů. Jedná se o moderní postup rekonstrukce, kdy sice vše probíhá složitěji, ale dočkáte se mnohem vyšší odolnosti. Kominíci si mohou pořídit speciální vložkovací kleště, aby spouštění izostatických hrdlových vložek do komínového tělesa proběhlo snadněji. Pevné vložky se uplatňují jedině ve vyfrézovaných nebo vyvrtaných těles o dostatečném průměru.

Sdílet článek