Kuba s kouzlem koloniální doby

Kuba

Ostrov Kuba patří k nejoblíbenějším destinacím již dlouhá léta. Přivítají vás tu nejen milí lidé, ale dlouhé karibské pláže s bílým pískem, palmy, moře a spoustu památek, atrakcí pro turisty či přírodních zajímavostí.

Po stopách kubánské historie

Stačí se rozhodnout, že vyrazíte prozkoumat kubánské území, abyste mohli za několik dní vycestovat. Díky německé CK si užijete dovolenou podle představ, protože vám mohou připravit zájezd na míru. Není problém si vše naplánovat podle svého a nechat si zajistit jenom ubytování a různé služby, které nehodláte shánět vlastními silami. Správnou koloniální atmosféru prožijete při procházkách malebnými uličkami Havany. Historické centrum Miramar bylo zapsáno do UNESCO, čímž se zdejší poškozené a zničené budovy dočkaly oprav. Nesmíte vynechat Palacio de los Capitanes, kde vás na vnitřním dvoře bude pozorovat mnoho pávů. Zkuste také věž Tavira a hřbitov Cristobal Colon, který vám připomene jakési městečko ze žuly a mramoru. Pokud se večer vydáte na pevnost Fortalessa de San Carlos de la Cabana, poslechnete si výstřely z kanónů. Kuba je známá hlavně pro svůj rum a tabák. Turisté mohou navštívit hned několik tabákových továren.

Z Kuby si přivezete mnoho zážitků

Není pochyb o tom, že se vám exotické prostředí vryje hluboko do paměti a budete vzpomínat na vše prožité a viděné. Cestovní agentura Rudolf Reisen se zaměřuje na zájezdy po celém světě. Na Kubu se vydejte hlavně během zimy, a to od prosince do května. Ani jindy nebudete zklamaní, ovšem od května do září vládne období dešťů, což znamená méně stabilnější počasí nejen s dešti, ale také s velkým teplem a nějakými hurikány. Bezvízová dohoda mezi ČR a Kubou skončila již v roce 2000, tudíž si vyřiďte před cestou veškeré formality. Žádné povinné očkování není předepsáno, ale obecně se doporučuje si zajistit očkování proti žloutence typu A i B.

Sdílet článek