Kreativní zábava pro děti

Hračky stavebnice

Co může být krásnějšího než upřímná dětská radost z dárků? Stačí jeden večerníček, který se malému dobrodruhovi vryje do paměti a už touží po všech postavičkách z pohádky, s nimiž bude vymýšlet nejrůznější příběhy a usínat. Vezmete-li jej s sebou do hračkářství, stěží se vám podaří odejít bez nejnovějších hrdinů v podobě figurek, panáčků či plyšáků a barbín. Ovšem v dnešní době jsou populární především kreativní hračky mající za úkol rozvíjet dětskou představivost a též motoriku u menších dítek. Obchody se nápaditým zbožím jen hemží, jak ale vybrat ten správný kousek pro vaši ratolest?

Dárky pro nejmenší

Zvolit originální hračku není úplně snadný úkol. Jste-li novopečenou maminkou a ráda byste obdarovala malého tvorečka, věnujte pozornost barevným hračkám, popřípadě zvukům, které vydávají. Nejlepší volbu představují chrastítka, poté přijdou na řadu praktická kousátka, posléze zábavná zvířátka do vany. Spolu s oblečením a kojeneckými doplňky se jedná o nejčastěji pořizované potřeby pro miminka. V této životní etapě ještě nerozhoduje pohlaví, později ale při volbě hraček hraje důležitou roli. Malé slečny potěší panenky a princezny v róbách, chlapcům nedají spát piráti, bojovníci nebo monstra z budoucnosti.

Hračky pro potěšení i rozvoj dětí

S narůstajícím věkem se zvyšuje potřeba dítěte objevovat, poznávat a zapojovat logické myšlení. Hračky stavebnice najdeme v pokojíčku všech předškoláků, oblíbené jsou dále deskové hry nebo audio knihy. Děvčátka budou chtít usínat na polštáři s motivy Ledového království, kluci dají přednost nesmrtelnému Spidermanovi. Rubikova kostka, golfový míček v kleci a ostatní hlavolamy pro děti zaměstnají nejednoho raubíře na několik hodin.

Buďte originální!

Jako rodič víte nejlépe, co vašemu dítku učaruje. Při výběru hraček pamatujte na to, že není důležitá kvantita, ale kvalita! Řada her a rádoby zábavných aktivit děti brzy omrzí, neboť v nich nevidí hlubší smysl. Naopak znalostní hry odpovídající věku, experimentální sady či netradiční stavebnice zaznamenávají úspěch. Děti vám, na rozdíl od dospělých, dají poctivě najevo, zda jste se trefili do černého, nebo kam máte příště mířit lépe!