Krásná i v létě – jak o sebe v parných dnech pečovat?

kosmetický salon

Ostré slunce a vysoké letní teploty dávají pořádně zabrat nejen našemu organismu, ale negativně se podepisují také na naší kráse. Pamatujte proto, že štěstí přeje připraveným, a je snazší zabránit „katastrofě“, než pak složitě a zdlouhavě likvidovat její následky. Na co byste se měli zaměřit a co se rozhodně nevyplatí zanedbat?

Vlasy jako z reklamy

Vlasy jsou korunou krásy, ale v létě nebo spíš po něm to tak mnohdy nevypadá. Pokud se ke slunečním paprskům přidá ještě slaná nebo chlorovaná voda, problém je na světě. Kadeře slábnou, vysušují se, konečky se třepí, účes se hůře upravuje do požadovaného tvaru. Poskytněte jim dostatečnou hydrataci ve formě těch správných přípravků, skvěle fungují třeba vlasové spreje, které můžete používat klidně každý den. Vyhněte se výrobkům, v jejichž složení najdete silikony nebo ropné oleje. Ty je totiž v podstatě „zabetonují“, takže vlas nemůže přijímat žádnou výživu. Kromě domácí péče jim dopřejte také zásah odborníka – kadeřník bude nejlépe vědět, co vaše hříva potřebuje.

Pleť jako ze žurnálu

V létě má rozdílné nároky také naše pleť. Volá hlavně po vláze, dopřejte jí ji proto jak zevnitř, tak zvenčí. Dostatečný pitný režim by měl být v parných dnech samozřejmostí, stejně jako používání hydratačních krémů. Sáhněte po těch s obsahem kyseliny hyaluronové, která má schopnost vázat vodu. Čas si najděte i na návštěvu kosmetického salonu, kde vaše pleť dostane všechno, co si žádá, a bude zářit krásou a zdravím. Za žádných okolností nezapomínejte na UV ochranu, jinak si koledujete o vrásky a pigmentové skvrny. Pokud jde o líčení, vsaďte na lehkost. Ostatně nánosy make-upu by se vám ve vedru kvůli potu stejně roztekly. Investujte do voděodolné řasenky a tužky na oči, které zvýrazní váš pohled.

Ruce jako z alabastru

Ruce a krásné nehty jsou naší vizitkou. Udržet je v dobré kondici však může být mnohdy doslova nadlidský úkol. V tuto roční dobu totiž dostávají dost zabrat – neprospívá jim chlór ani mořská voda. Lak a nejrůznější zdobení mizí hodně rychle,manikúra tak musí být skutečně precizně provedená, aby nebyla za chvilku ta tam. Bezchybný vzhled vám zajistí hit posledních let – metoda Shellac, díky níž se můžete z nádherných nehtů těšit až po dobu několika dlouhých týdnů. Tak buďte dokonalá i v létě!