Kranjska Gora – lyžování pro rodiny s dětmi

Slovinsko - lyžovačka

Přesně toto na lyžování milujete. Stojíte na začátku červené sjezdovky a díváte se dolů na bělostný sníh, který se ve slunečních paprscích na něho dopadající jen jiskří. Nádhera. A ten vzduch okolo vás! Čerstvý a dokonale zimní, který vám výborně pročistí hlavu od starostí.

I na Julských Alpách lze lyžovat

Kdo by byl řekl, že Julské Alpy se svoji nadmořskou výškou maximálně 810 metrů nad mořem, mohou nabídnout zdatnému lyžařovi tak příjemné prostředí pro trávení času zimními radovánkami na sněhu. Jen několik kilometrů od italských a rakouských hranic se nachází asi nejznámější středisko Julských Alp – Kranjska Gora. Ti, co ho již někdy v minulosti navštívili, ho přirovnávají svojí velikostí asi našemu Špindlerovu Mlýnu. Toto největší a nejlépe vybavené lyžařské centrum ve Slovinsku v zimě také pravidelně hostí závody světového poháru ve sjezdovém lyžování.

Upravené sjezdové dráhy pro milovníky lyží

Celková délka sjezdovek v Kranjska Goře je asi 20 km. Na první pohled se to nezdá příliš mnoho, ale ono to stačí k tomu, abyste si svoji jízdu na sněhu pořádně užili v dobré náladě po celý den. Sjezdovky jsou přehledné a pravidelně udržované ke spokojenosti návštěvníků. Lyžování ve Slovinsku vás příjemně překvapí atraktivními cenami skypasů. Pro děti do 6 let je přitom lyžování zcela zdarma. Až se dosytosti vydovádíte při lyžování, rozhodně se nezapomeňte podívat do tzv. aprés-ski. Sněžný bar vás jistě okouzlí a vy po celodenním sportovním vyžitím najdete odpočinek u sklenky vína v některém z místních podniků s nezapomenutelnou atmosférou a domácí kuchyní.

V Ankaranu si odpočinete a naberete nových sil

Nejsevernější přímořské letovisko Slovinska je Ankaran. Dovolená v tomto místě nacházejícím se v nadmořské výšce pouhých 17 metrů nad mořem a známým svým dětským rekonvalescenčním centrem, vás okouzlí. Není divu, že je prostředí městečka využíváno k léčebným účelům, je zde opravdu cítit příznivý vliv moře a mírného klimatu.

Sdílet článek