Krabičková strava – hubněte jídlem!

Krabičková strava

Doba éčková a fastfoodová je na ústupu a lidé jsou stále více ochotni utrácet za zdravý životní styl. Krabičková strava je ideálním způsobem, jak nenásilně opustit staré zvyky a začít se stravovat lépe a přijít o nějaké to kilo navíc.

Krabičková strava není žádné drastické hladovění

Pokud patříte mezi ty, které mrazí v zádech, jakmile spatří výrobky, které propagují určitý styl diety, krabičkové stravy se bát nemusíte. Pokud je vaším cílem zhubnout, kalorický deficit samozřejmě trochu pocítíte. Vždyť základ hubnutí, který platí ve všech případech a dietách je ten, že kalorický příjem musí být nižší než jeho výdej. I lehká, nízkokalorická jídla vám ale mohou dodat všechny potřebné živiny a zasytí vás tak, že si pocitu hladu skoro nevšimnete.

Krabičková strava vám šetří čas

Všichni jsme si vědomi toho, jak jednoduché a pohodlné je jíst nezdravě. Nezdravé jídlo je všudypřítomné a máte ho hned k dispozici. Pokud se chcete stravovat zdravě, je obtížnější najít v okolí bistro nebo restauraci orientované na tento typ stravy. Zbývají vám tedy dvě varianty – jít nakoupit a navařit si na den dopředu nebo vyzkoušet krabičkovou dietu a ušetřit tak 2 hodiny denně, nebo je obětovat právě na vaření. Představte si, kolik času navíc získáte pro svou rodinu, přátele či koníčky. Krabičkovou dietu zkrátka jen objednáte přes internet a necháte si ji dovézt až před dveře. Objednat krabičky si můžete klidně na měsíc dopředu. Jediná práce, která vás tak čeká, je 2x týdně převzít krabičky od kurýra.

Konec počítání kalorií

Odhoďte kalorické tabulky i váhu. Krabičková strava tyhle starosti vyřeší za vás. S krabičkovou stravou budete mít jistotu, že nepřekročíte váš denní kalorický limit, zvláště v případě, že chcete zhubnout. Kalorický příjem je rozdělený mezi tři až šest porcí denně. Jídla jsou rozmanitá, chutná a hlavně zdravá!

Jaký program bude pro vás ten pravý?

Pokud se v kaloriích a dietách vůbec neorientujete, vůbec nezoufejte. Kalorická kalkulačka je úžasná věc, která pracuje s bazálním metabolismem a četností sportovní aktivity. V podstatě vám stačí zadat vaše pohlaví, váhu, výšku, věk a určit, jak často (jestli vůbec) sportujete a nechat si doporučit vhodný program.

Výhody krabičkové diety

Výhody krabičkové diety jsou nesporné. Nejedná se o módní trend, o dietu, která může potenciálně ublížit vašemu organismu, ani o nepodložené fámy. Dieta založená na rozdělení denního příjmu kalorií do několika denních porcí v jednotlivých krabičkách zkrátka funguje a vaše tělo ji bude milovat.

· Regulace hmotnosti

Správně nastavená krabičková dieta vám pomůže dosáhnout vaší vysněné postavy, ať už jde o redukci nebo nabrání hmotnosti. Stačí zvolit nízkokalorický tarif. Dle vašich preferencí, váhy, aktivity a věku vám bude pravděpodobně doporučen program s denním příjmem 1000 nebo 1200 kcal.

· Enormní úspora času

A tím nemyslíme pouze čas strávený v kuchyni a přípravy x jídel na následující den. Šetříte tím také čas strávený každodenním nakupováním, protože o čerstvost se za vás bude starat někdo jiný. Vašim jediným úkolem tak bude krabičky převzít, uložit do lednice a pak už jen jíst 🙂

· Zdravá, pravidelná strava

Nejde pouze o vzhled, ale hlavně o to, jak se vaše tělo cítí uvnitř. Všimněte si, jak bude mít změna stravy pozitivní dlouhodobý efekt na duševní pohodu.

· Dlouhodobě udržitelná

Dietu v krabičce můžete držet, jak dlouho budete chtít. V nejlepším případě se pro vás stane životním stylem a pro vás naprosto přirozenou záležitostí. Díky tomu vám nebude hrozit žádný JOJO efekt.

Stále více se začínáme zajímat o naše tělo, pravidelný pohyb a uvědomujeme si, že krásná postava není jediným benefitem zdravého stravování, a že kvalitní suroviny a správně vyvážené nutriční hodnoty nám mohou zdokonalit život a ulevit civilizačních onemocnění.