Kočky milují pelíšky

Stan pro kočky

Kočky patří mezi nejoblíbenější domácí mazlíčky a dá se s jistotou tvrdit, že mají povoleno skoro vše. Pokud nechodí ven, aby se postaraly o úbytek myší a jiné havěti, rády se vyvalují doma, koukají z okna, hrají si a především hodně spí na svém oblíbeném místě. 

Stále vynalézavé kočky

Každý majitel kočičích miláčků ví, že nenechají žádné sebemenší místečko neprozkoumané. Jednou objevíte kočku pod polštářem na gauči, podruhé na parapetu na okně, jindy na kuchyňském stole, na skříni, na posteli nebo ve skříňce na boty v předsíni. Neustále mění místa k odpočinku, načapáte ji třeba v obyčejné kartonové krabici. Pochopitelně jim vyhovují různá škrabadla pro kočky, kde nechybí úkryt pro relaxaci po pořádném řádění. Existují také speciální pelíšky pro kočky, kde se rády rozvalují nekonečně dlouhou dobu. 

Kočky právě pro vás

Kočky jsou různé, což se týká i lidí. Jaká bude vyhovovat právě vám? Obyčejné kočky domácí, tedy všelijací Mourkové a Micky, plní hlavně funkci skvělých chytačů hlodavců. To však neznamená, že by jim nějak chyběla schopnost se lísat k lidem a zlepšovat jim náladu svými kočičinami. Povahy se však u jednotlivých plemen liší. Habešské kočky patří k velmi inteligentním a vynalézavým zvířatům. Nedělá jim problémy slyšet na své jméno a moc dobře znají, co se smí a co ne. Naučí se chodit na vodítku a aportovat. Ruská modrá kočka je velmi chytrá a oddaná. Její povaha se dá přirovnat ke psí. K hlavní charakteristice patří zvídavost, hravost, hbitost a ke člověku si vytvoří silné citové pouto. Miluje klid a ticho, proto se nedoporučuje rodinám s malými dětmi. Britská modrá kočka hodně spí, je přátelská, zvykne si na bydlení v bytě i na venkově. Vzhledově připomíná roztomilého medvídka, kterého si okamžitě zamilujete.

Ideální stany a pelíšky

Majitelé kočičáků chtějí svým chlupatým přátelům udělat radost, proto jim pořizují nové malé prostory, které jsou chráněné. Na trhu seženete mnoho druhů pelíšků a je docela pravděpodobné, že se nemusí vaší kočce vybraný typ vůbec líbit. Aspoň ze začátku. Posléze ho jistě dost dobře prozkoumají a rozhodnou se v něm aspoň občas spát. Může se stát i opak a zamilují si pelíšek tak moc, že se stane jejich středem zájmu na dlouhou dobu. Stan pro kočky je jedním z řešení, protože v hebkém domečku se jim bude dobře lenošit. Nechybí vnitřní polštář, který lze obracet a vše můžete vyprat v pračce. Pelíšky, stany, jeskyně a kukaně pořídíte v různých variantách a rozměrech. Někdy jsou pelechy doplněny i hračkami. Vyhledávané jsou také závěsné typy, které můžete připevnit například na radiátory, kde se hlavně v zimě najde ideální místo k odpočinku. K dispozici jsou také lehátka, dokonce i v houpacím provedení, kde si budou kočičky připadat jako v ráji.