Když se řekne palety

paletové vozíky

Nemusí jít nutně jen o stlučené desky jako základnu pro převoz zásilek. Nábytek z palet představuje trend posledních let. A právem. Kousky vyrobené touto metodou bývají velmi líbivé a můžeme mezi nimi najít i opravdové designerské skvosty. Jejich velkým benefitem je bezesporu originalita. Ta zde hraje velmi důležitou roli. Nábytek z palet totiž nejčastěji vzniká metodou „vyrob si sám“ a tak je každý kousek učiněný originál. Dalším, neméně významným, benefitem je cena. Tato forma výroby nábytku vás přijde doslova na pár desítek, maximálně pár set korun. A za tuto cenu můžete získat, jak se říká, opravdu hodně muziky.

Nábytek i logistické řešení

Když se řekne palety, představí si většina z nás technické prostředí, ve kterém hrají prim paletové vozíkyelektrické vysokozdvižné vozíky nebo kladkostroje. Palety ale zdaleka nepatří jen do technického odvětví a logistiky. Mohou být i velmi vkusnou součástí vašeho domova. A záleží už jen na vás, zda jim dáte prostor v exteriéru, nebo v interiéru.

Paletový nábytek se hodí prakticky všude. Může představovat levnou alternativu pro vybavení chaty, ale současně fungovat jako originální solitér v bytě či v rodinném domě. Velmi dobrou alternativou se ukázaly palety být na zahradách a v pergolách. Jejich velikost můžete přizpůsobit počtu lidí, který se u vás běžně schází. A pokud se na nich podepíše čas nebo nepříznivé počasí, nemusí vás to tolik trápit – jsou to jenom palety.

Vyrobte si sami

Pokud se na to cítíte, můžete se do výroby paletového nábytku pustit sami. Není to nic těžkého a postačí vám k tomu běžné nářadí. V případě, že se ale na výrobu sami nechystáte, existuje samozřejmě možnost koupit si již hotový kus v prodejnách s nábytkem. Zde ale musíte určitě počítat s vyšší cenou.

Při samostatné výrobě nikdy nepodceňte výběr palety. I tento obyčejný kus dřeva má totiž svoji historii. Důležité je, co na ní bylo převáženo. Nevhodné jsou například palety ošetřené látkou metylbromid (značeno vespod MB), či palety z převozu chemikálií a léčiv.

Sdílet článek