Když pošta už nestačí

expresní kurýrní služba

V profesním životě se dostáváme do situací, kdy potřebujeme cennou zásilku doručit do několika hodin, a to třeba i do zahraničí. Pokud vaše první kroky povedou na poštu, brzy zjistíte, že, i když se maximálně snaží, vašim nárokům zcela vyhovět nemohou, a to proto, že jejich zaměření je poměrně roztříštěné, chtějí poskytnout zákazníkovi mnoho služeb najednou. V tuto chvíli přichází na řadu expresní kurýrní služba. Historie této služby sahá do počátku 20. století. Ano, důraz na rychlost a přesnost byl kladen už za války. Není to jen rozmar dnešní doby. Některé zprávy na sebe nenechají čekat.

Zásilka doručena za pár hodin

Co se týče písemností, tuhle skutečnost pohotově vyřešily faxy. Dnes jsou už i ony přežitkem, a díky elektronickému podpisu a skeneru vlastně naše obchodní partnery nemusíme ani nikdy vidět na vlastní oči. Přesto i v dnešní době stále existují dokumenty a mnoho dalších věcí, které potřebují svou fyzickou přepravu.

Ve svátcích i o víkendech je mnoho pracujících lidí a jejich povinnosti nepočkají. Potřebujete-li bezodkladně doručit balíček vašemu klientovi v jakémkoli ročním období, oslovte kurýra. Vaši zásilku si u vás osobně vyzvedne. Doba doručení se rovná pouze vzdálenosti, kterou bude muset kurýr urazit do cíle, v žádném případě nebude zahrnovat zdlouhavé papírování.

Dá se říct, že velký problém obvyklých donáškových služeb je, že cesty zásilek jsou spletité, a tím pádem zdlouhavé. Sama pošta vám nevydá ani dopis, i když leží přímo před vámi, a to jen proto, že ještě nebyl zařazen do toho správného košíčku. Byrokracie je kumšt. Nedá se svítit. Požadujete-li osobnější přístup, kurýrní služba vám ho poskytne.

Bonus pro vás

Kapitola sama pro sebe je doručování ze zahraničí i do něj. Nebylo by na tom nic složité, kdyby neexistovala celní správa. Nechci teď zpochybňovat její důležitost, buďme rádi, že ji máme. Ovšem když vám zadrží zcela rutinní zásilku a honí vás kvůli ní po úřadech, máte sto chutí její existenci trochu upravit. Kurýrní služba Praha vám zajistí celní odbavení a mnohem víc.