Kde parkovat u brněnského letiště s jistotou, že o Váš vůz bude postaráno? Přinášíme porovnání těch nejbližších soukromých parkovišť!

parkovat u brněnského letiště

Nevíte si rady s tím, kde parkovat u brněnského letiště? Plánujete zahraniční pobyt s odletem z Brna, a chcete mít jistotu, že zde najdete parkovací místo pro váš vůz? Zároveň byste ale rádi za dovolenou spíše ušetřili? Pak si přečtěte náš článek, který vás seznámí s těmi nejlepšími radami a tipy na to, kde můžete po dobu své nepřítomnosti auto bez starostí nechat.

Kde parkovat u letiště: 4 skvělé tipy na soukromá parkoviště

Pokud upřednostňujete pohodlí a nevadí vám si za parkování připlatit, můžete své auto nechat přímo na parkovišti u letištní haly, v ulici Evropská. Prostor je však hlídán pouze kamerovým systémem. Za jeden den zde zaplatíte 150 Kč, čím více dní pak využijete, tím je tarif nižší. Za 7 dní pak tedy zaplatíte už jen 700 Kč. Pozor si ale dejte na to, že parkoviště bývá často přeplněné.

Naštěstí se v blízkosti letiště nachází i soukromě provozovaná parkoviště, která nejsou tak vytížená a kde vás parkování může vyjít i o něco levněji.

1) Parkování Brno Řípská

Cena za 7 dní: 700 Kč

Nejrychlejší trasa na letiště: 3,4 km

Dostanete se sem sjezdem 201, Brno-Slatina, tedy stejným jako na letiště. Vzdálenost od parkoviště k letišti je 3 km. Prostor je hlídán ostrahou i kamerami a v provozu je nonstop. Provozovatel zajišťuje převoz zdarma z letiště i na letiště.

Výhody:

· Fyzická ostraha

· Doprava zdarma na letiště

· Malá vzdálenost od terminálu

· Možnost online rezervace

Nevýhody:

· Žádné

2) Letím Brno

Cena za 7 dní: 700 Kč

Nejrychlejší trasa na letiště: 2,7 km

Fyzická ostraha nonstop I transfer na letiště je zdarma. Parkování je minutu od sjezdu z dálnice D1 (Exit 201), po 300m směr Brno-centrum je vjezd na parkoviště z ulice Řípská.

Výhody:

· Nejmenší vzdálenost na letiště

· Fyzická ostraha

· Možnost rezervace online

· Možnost služby mytí a čištění vozů

Nevýhody:

· Žádné

3) Parkoviště Jedovnická

Cena za 7 dní: 600 Kč

Nejrychlejší trasa na letiště: 5,9 km

Parkoviště je provozováno nepřetržitě a monitorováno kamerovým systémem. V areálu se nachází autoservis.

Výhody:

· Možnost rezervace online

· Autoservis v areálu parkoviště

· Cena

· Doprava na letiště zdarma

Nevýhody:

· Hlídání pouze kamerovým systémem

4) Parkoviště I. J. M. Transport s.r.o.

Cena za 7 dní: 600 Kč
Nejrychlejší trasa na letiště: 8,5 km

Fyzická ostraha zde funguje 24 hodin denně. V ceně je pojištění vozu, doprava na i z letiště je zdarma. Je však třeba objednávka předem pomocí objednávkového formuláře. Pokud přijede více lidí, než bylo původně ve formuláři zvoleno, uhradíte poplatek 200 Kč za osobu.

Výhody:

· Časté slevy a akce

· Cena

· Fyzická ostraha

· Doprava na letiště zdarma

Nevýhody:

· Nutnost objednání předem

· Vzdálenost od letiště

Patříte-li mezi ty, co rádi riskují, můžete svůj automobil samozřejmě ponechat i mimo soukromé parkoviště. V autě ale pak rozhodně nic nenechávejte a dejte si pozor na možný odtah.

Jak se na letiště dostat?

Jedete na letiště pouze za účelem odvézt sem nebo naopak vyzvednout své nejbližší? Dostat se k letišti autem je velmi snadné. Odbočka z dálnice D1 je viditelně označena a nachází se asi 2 km od sjezdu z dálnice číslo 201 nad Slatinou. Z dálnice D2 směrem od Bratislavy stačí odbočit na konci dálnice na D1, směr Olomouc. Máte-li přesto strach, že letiště nenajdete, zadejte do navigace GPS souřadnice adresy letiště: GPS 49°9″21″N, 16°41″29″E.

Pokud se na letiště nebo z něj nemůžete dostat autem, využijte služeb MHD. Přes den se na Hlavní nádraží v Brně dostanete autobusovou linkou číslo E76, která jezdí v pravidelných třicetiminutových intervalech, v noci pak jezdí linka číslo N89 v interval 30 až 60 minut. Doba jízdy je cca 20 minut. Jízdenky můžete zakoupit přímo u řidiče, či ve speciálních automatech v příletové hale a trafikách. Cena jízdného pro dospělého je 25 Kč, zlevněné jízdné pak činí 12 Kč. Můžete si zakoupit i SMS jízdenku, za kterou zaplatíte 20 Kč.

Další možností jsou autopůjčovny, které se nachází přímo na letišti, nebo služby taxi.

Všechny potřebné informace ohledně parkování a dopravy na letiště již máte, teď už zbývá jen popřát vám šťastnou cestu.

A co vy? Patříte k lidem, kteří raději cestují autem a využijí služeb parkovišť, nebo spíše volíte cestu MHD? Neváhejte se svými zkušenostmi podělit do komentářů!

Sdílet článek