Kde koupit kvalitní ložiska za příznivé ceny?

Společnost TECHSEAL s.r.o. na tuzemském trhu působí již od roku 2006. Specializuje se na výrobu a distribuci průmyslového těsnění. Její produktové portfolio zahrnuje valivá ložiska, na která se v následujících řádcích zaměříme.

Prví ložiska spatřila světlo světa již v roce 330 před naším letopočtem. A prvním člověkem, kdo tyto prvky používal, byl Řek Diadés. Velké uplatnění měla valivá ložiska v mlýnech pro zvýšení výkonnosti mletí. Přestože od této doby uplynulo spoustu let, valivá ložiska mají stále stejnou funkci. Slouží ke snížení tření při vzájemném otáčivém a posuvném pohybu strojních součástí. Firma TECHSEAL s.r.o. nabízí pestrou škálu valivých ložisek.

Jaké druhy ložisek existují?

Velice využívaným typem valivého ložiska jsou kuličková ložiska, která jsou sestrojena z několika částí. Vnitřní kroužek, kuličky, klec a vnější kroužek. Kuličková ložiska se pyšní nízkou pořizovací cenou a možností pracovat ve vysokých otáčkách. V neposlední řadě vás nadchne rychlá a snadná montáž. Je zde i drobná nevýhoda. Kuličková ložiska neumí přenášet velké síly.

Specifickou variantou válečkových ložisek jsou jehlová ložiska, která slouží k přenosu radiální síly. Jehlová ložiska se skládají ze stejných prvků jako výše uvedená kuličková ložiska. Nicméně namísto kuliček se nachází jehly, které představují valivé elementy. Jehlová ložiska se vyznačují přenosem velkých sil, malými rozměry a nízkou hmotností.

Závěrem vám představíme kuželíková ložiska. Složení je opět totožné jako u předchozích modelů, nicméně jehly a kuličky střídají komolé kužele. Montáž kuželíkových ložisek je příliš náročná a nákladná, a proto se tato varianta používá pouze v okamžiku, kdy není možné použít jiný typ ložiska.

Pakliže sháníte kvalitní ložiska za přijatelné ceny, obraťte se na společnost TECHSEAL, která nabízí prodej ložisek již dlouhá léta.

Sdílet článek