Kde hledají práci odborníci?

Žijeme v 21. století, takže určitě nebudete překvapení, když vám prozradíme, že na internetu. Jenže najít zajímavou a dobře ohodnocenou práci v záplavě stovek nabídek, které se denně objevují na známých pracovních webech, je těžké. Může se vám to podařit, ale je to jako hledání jehly v kupce sena. Daleko lepší je sledovat přímo web, na kterém získávají práci odborníci.

Na vyhledávání specialistů v oblasti informačních technologií, inženýringu, financí a účetnictví, zdravotnictví a manažerských pozic se zaměřuje nabídka práce Experis. Spustila ji společnost ManpowerGroup, která se dlouhodobě zabývá pracovním trhem.

Experis si ale jde svou vlastní cestou. Zaměřuje se na výše zmíněné pozice, protože právě po těch je na trhu velká poptávka. Čas od času na svém webu zveřejní nějaký průzkum, který to jen potvrzuje. Z jednoho průzkumu prováděného ManpowerGroup například vyplývá, že pozice engineeringu jsou druhé nejhůře obsazované.

Pro všechny, kdo hledají práci

Jako na každém webu nabízejícím práci si i tady můžete prohlédnout přímo nabídku pracovních pozic. Experis vám ovšem nabízí daleko víc. Chtějí se o vás dozvědět všechno od znalostí, přes dovednosti až k motivaci. Pak se s vámi zamyslí nad tím, co by mohlo být dalším krokem v budování vaší kariéry.

Společně analyzujete, zda pro vás bude vhodnější pracovat ve velké firmě nebo třeba jako freelancer. Díky tomuto personálnímu poradenství vám budou nabízeny jen pozice, které vám absolutně sednou a vy je budete dělat s láskou. A pak z vás budou nadšení i vaši zaměstnavatelé. To je totiž druhá věc, na kterou se projekt zaměřuje.

Pro firmy, které touží po kvalitních zaměstnancích

Nejen že se snaží najít lidem vhodnou práci, ale chce pomáhat také menším i větším společnostem. Doporučuje stálé zaměstnance a externisty různými formami. Záleží na domluvě, zda chce firma kandidáta přímo zaměstnat nebo si ho bude jen pronajímat od Experis.

Experis totiž funguje jako prostředník mezi zaměstnavateli a potenciálními zaměstnanci. Obě skupiny eviduje a spojuje k sobě vyhovující dvojice. A o tom to celé je. Zaměstnavatel najde pracovitého a schopného člena svého týmu, zaměstnanec získá zábavnou a dobře ohodnocenou práci. Obě strany jsou spokojené.

Sdílet článek