Kámen jako nadčasový stavební prvek

kamenná dlažba praha

Snem každého z nás je bydlet v útulném a perfektně sladěném domově. Tam, kde se cítíte maximálně dobře, kde pěstujeme teplo rodinného krbu a kam s velkou radostí zveme rodinu či přátelé. Vkusné bydlení ale nemusí nutně znamenat pouze nový dům nebo kompletně zrekonstruovaný byt. Rodinnou atmosféru navodí vhodně zvolené vybavení, příjemná výmalba a stejně tak dekorativní prvky dělající z obyčejných místností luxusní záležitost.

Přírodní kámen nebo dokonalá napodobenina?

Vedle skla a dřeva je obkladový kámen hojně využívaným prvkem nejen ve vnitřních prostorách. Dokáže totiž velmi originálně a nevtíravě oživit exteriér. Popularitě se těší obkladové pásky na fasádu, s nimiž oživíte starší dům, chatu, garáž i zídky okolo domu. Kameninové obklady se vyznačují vysokou odolností vůči povětrnostním vlivům, barevné stálosti a pevnosti, díky čemuž se smí využívat i v náročných podmínkách.

Umělý kámen je prakticky nerozeznatelný od originálu, pyšní se též detailní strukturou, svou cenou je ale mnohem dostupnější. Pravý kámen si zachovává jedinečný vzhled a vlastnosti. Kámen lze použít prakticky všude. Například kamenná dlažba Praha je prodávána v mnoha barevných stylech a formátech. Kamenné obklady Praha se pak hodí na stěny i ozdobení panelů. Pokud si netroufnete na montáž, poraďte se s odborníky, kteří vám navrhnou i řešení a zajistí profesionální instalaci na zvolené plochy.

Luxus za pár korun

Výhodou kameninových prvků v interiéru je jejich jedinečnost. Kámen se nikdy neomrzí, vypadá dokonale za každého počasí a nenásilně naváže na jakýkoliv styl bydlení. Kámen se hodí do venkovského stylu, oživí minimalistické řešení bydlení nebo naopak dodá na originalitě domovu v moderním tónu. A protože se nic nemá přehánět, i v tomto případě nezapomínejte na staré rčení, že všeho moc škodí a aplikujte kameninové obklady s rozumem všude tam, kde skutečně vynikne jejich krása.

Sdílet článek