Kam s pneumatikami přes zimu?

prodej ojetých pneumatik

Zákonná povinnost mít na autě obuté zimní gumy platí od 1. listopadu. Kde a jak ale uskladnit ty letní, abychom je po zimě mohli opět bezpečně použít?

Když není místo

U mnoha lidí patří auto k věcem, které potřebují denně. Cesty do práce, za zábavou, odvozy dětí do škol a na kroužky a samozřejmě i výlety a dovolené jsou jen zlomek toho, kam všude nás auto doprovází. Abychom jezdili bezpečně, musíme se o něj starat, pravidelně kontrolovat provozní kapaliny, doplňovat palivo a také mít jistotu, že jezdíme na kvalitních gumách. Na jejich kvalitě se ale může podepsat špatné skladování. Majitelé rodinných domů nebo alespoň garáže mají volbu jednoduchou a zpravidla už i vyhrazené místo pro nepoužívané pneumatiky, lidé v panelových domech už to mají složitější. Ve sklepní kóji je zpravidla potřeba místo na něco jiného, a tak zvlášť uskladnění pneumatik v Praze a dalších větších městech může být problém. Ideální je tak uskladnění u pneuservisu, kde se postarají i o vhodné podmínky.

Podmínky jsou důležité

Pneumatiky potřebují ke správnému skladování tři základní věci: konstantní teplotu, sucho a stín. Pokud tedy chcete skladovat pneumatiky sami, nejprve se přesvědčte, že máte opravdu vhodný prostor a podmínky, aby gumy zbytečně netrpěly. Špatné skladování rychle snižuje jejich životnost i kvalitu, což se může nepříjemně projevit při řízení. Použité pneumatiky tak raději uskladněte u profesionálů a neriskujte zdraví svoje nebo někoho jiného. Úschova a uskladnění pneumatik je dnes službou, kterou dobrý servis nabízí a vy si tak nemusíte stěhovat gumy do vlhkého sklepa nebo je na dvoře zakrývat plachtou a nechat je na mrazu. V servisu navíc i zhodnotí stav pneumatik a případně upozorní, že začínají být sjeté a nabídnou prodej ojetých pneumatik ve skvělém stavu a za dobré ceny.

Je velká škoda nechat zničit pneumatiky počasím a špatnými podmínkami při uskladnění. Vyberte proto vhodné místo, kde nechat sadu pneumatik na další sezónu nebo se obraťte na odborníky a svěřte sebe i své gumy do jejich péče.

Sdílet článek