Kalibry pomáhají zajistit efektivní a spolehlivou výrobu

Kalibry

Kovovýroba je odvětvím, pro které je klíčová naprostá přesnost. Zejména u součástí určených k montáži různých strojů a mechanismů mohou být zdánlivě zanedbatelné nedostatky příčinou faktické nefunkčnosti a nepoužitelnosti výrobku. Pro všechny firmy a řemeslníky působící v oboru je tak naprosto klíčové držet se bez jakýchkoli odchylek návrhu. Navíc samozřejmě nesmějí opomíjet žádnou z platných norem.

Jak zajistit, aby byly výsledky práce perfektní? Řešením je používat kalibry

V současné době by u kovovýroby mělo být provádění kontrolních měření běžným standardem. Dostatečný důraz by na něj měly klást nejen velké výrobní společnosti, ale také drobní živnostníci. Proto by v žádné dílně ani hale, kde probíhá obrábění a další zpracování kovů, v žádném případě neměly chybět kalibry.

Proč používat kalibry?

Drtivá většina výroby se dnes realizuje ve větších sériích. Tato metoda je efektivní, rychlá a finančně výhodná, nicméně má i svoje úskalí. Pokud nejsou stroje správně seřízeny, snadno se mohou vyskytnout nesrovnalosti mezi návrhem a realizovaným výrobkem. A nedojde-li k odhalení chyby včas, hrozí firmě velké finanční i časové ztráty, při nedodržení smluvních podmínek často i nemalá pokuta. Proto je třeba používat kalibry; jen s nimi lze totiž dosáhnout opravdu kvalitní sériové výroby a snížit vznik nepoužitelných produktů na minimum.

Válečkové a závitové kalibry poskytnou záruku, že budou výsledky práce kvalitní

Při zhotovování různých otvorů jsou důležité válečkové kalibry s měřicími trny. Jejich rozměr musí mít vždy požadovaný průměr. Navíc jsou na rukojeti opatřeny tzv. zmetkovou stranou. A nezbytné jsou i závitové kalibry. Právě kalibry umožní rozpoznat vadné kusy.

Rozhodující je kvalita

Kalibry je třeba pořídit u spolehlivého dodavatele. Takovým je firma Michovský TOOLS s.r.o., která nabízí široký sortiment obvyklých rozměrů kalibrů a měrek. V její nabídce jsou závitové kalibry pro všechny typy vnitřních i vnějších závitů včetně NPTF, UNJ, UNJEF, UN, UNS, BSW, RC, Rp a dalších. A navíc dokáže zhotovit atypické kalibry na zakázku.

Sdílet článek