Jste oslabení a stále nemocní? Posilte svou imunitu!

Snížená imunita se projevuje slabým tělem, které je náchylné na různé infekce. S přirozeně sníženou imunitou se setkáváme u malých dětí do 6 let a u starších lidí ve věku nad 65 let. Neznamená to však, že se u osob mezi 6 a 65 lety nevyskytuje. Imunitní systém dětí i dospělých může oslabit mnoho faktorů a my musíme najít cesty, jak ho opět posílit.

Příznaky a příčiny snížené imunity

To, že máme oslabený imunitní systém, poznáme sami na svém vlastním těle. Jsme více unavení a často se nemůžeme zbavit respiračních chorob. Trpíme rýmou, která se vrací. Mohou se nám objevit i kožní problémy na obličeji, rukou nebo dokonce celém těle. V některých případech se dostaví časté bolesti břicha a vznik různých alergií. Děti jsou často nemocné, mají kašel a svého nachlazení se nemohou zbavit.

Důvodem tohoto nežádoucího stavu může být naše psychika doprovázená stresem, strachem nebo depresí. Oslabená imunita běžně potkává osoby nemocné, zraněné nebo dlouhodobě ležící. Na podzim, v zimě i začátkem jara bývá organismus oslaben chladem, nedostatkem slunečních paprsků a častým střídáním tepla a zimy. Je potřeba právě v tomto období imunitu podporovat jak u sebe, tak u našich dětí.

Cesta k posílení imunity

To první, co bychom měli v takovém případě udělat, je přidat do našeho jídelníčku více ovoce a zeleniny. Jedná se o základní krok k doplnění potřebných chybějících vitamínů. Samozřejmostí je dodržovat prvotní pravidla zdravé životosprávy: nekouřit, nepožívat alkohol, pít hodně tekutin, nevystavovat se mrazu, hýbat se a hodně spát.

Zároveň se změnou životosprávy je vhodné sáhnout také po doplňcích stravy. Jedním z nich jsou cucavé bonbony Vibovit, které obsahují 17 vitamínů a minerálních látek. Jsou vhodné i pro děti od 8 let a tělu dodají potřebné železo, vitamín D, zinek, vitamín C a další prospěšné látky pro zvýšení imunity.