Je stále možné objednávat z Číny?

AliExpress a koronavirus

Spolu s rozšířením epidemie koronaviru se lidé bojí objednávat zboží z Číny. Mají strach z nákazy přes balíčky, zda jim objednané zboží vůbec dorazí a zda čínské e-shopy i přes epidemii fungují. V tomto případě ale není nutné mít obavy jak z nákazy, tak s obdržením zboží. Jak je to tedy s balíčky z čínských e-shopů? Je možné objednávat z Číny i přes nákazu epidemií? To vše nabízí tento článek.

Epidemie koronaviru má původ v Číně a tak není divu, že se mnoho lidí ptá a vyhledává informace, jestli je možné stále objednávat zásilky nebo se svých zásilek z Číny a koronaviru obávat. 

Některé čínské e-shopy již po vypuknutí epidemie zavedly ochranná opatření ohledně zasílání zásilek a své zákazníky informovaly, že nejpozději do 18. února 2020 nebudou vyřizovat objednávky, případně budou mít zavedený omezený režim

Vzhledem k tomu, že se nákaza v Číně už v podstatě zvládla, tak čínské e-shopy nemají potřebu, aby blokovaly dodávky zboží do ostatních zemí. Nejoblíbenějším čínským e-shopem je AliExpress a Wish

Objednávat zboží z Číny je tak stále dostupné i přes nákazu koronavirem. Jen je zapotřebí počítat alespoň s případnou delší čekací dobou dodání. Čínská vláda navíc nařídila, že veškeré balíčky musí být dezinfikovány.

Objednávání z AliExpress

AliExpress díky vypuknutí viru v Číně ovšem prosí o trpělivost kvůli delší čekací době při zpracování zásilek. Doručení balíčků z AliExpressu a koronavirus jsou aktuálně nejvíce vyhledávaná témata u nákupů z Číny. 

AliExpress láká své zákazníky především svým doručením zdarma u většiny produktů. Mnoho lidí nakupuje přes AliExpress především levné oblečení, kryty a obaly na mobily a také například kabelky. Dále také nabízí AliExpress hračky pro děti. 

AliExpress hračky jsou oblíbené především pro svou velmi nízkou cenu. Celé sety hraček je možné koupit za pár desítek korun. Nevýhodou a rizikem je však nižší kvalita nebo kratší životnost.

V souvislosti s vypuknutím nákazy v Číně AliExpress upozornil své zákazníky, že je možné objednané a zaplacené zboží, které ještě nebylo odeslané, lze zrušit přes servisní službu AliExpressu. Některé zboží z AliExpressu totiž není zasíláno z Číny, ale z jiných zemí – například Rusko, Španělsko, Anglie nebo USA.

Nakupování na Wish

Objednávání z Wish

Nakupování na Wish a jeho podmínky v době epidemie jsou zcela totožné jako u nakupování na AliExpress či jiných čínských e-shopech. I zde je na zákazníkovi, aby případně počítal s pozdějším dodáním zásilky kvůli delší dodací době. Stejně jako u AliExpressu – zásilky z Číny koronavirus nepřenáší.

Wish doporučuje, aby si zákazníci zboží objednávali s dostatečným časovým předstihem. Stejně jako je tomu u AliExpressu, i na Wishi není veškeré zboží zasíláno přímo z Číny, ale i z jiných zemí.