Jaký rotoped je pro vás tou nejlepší volbou? Poradíme vám

Hop-Sport

Mít doma rotoped s sebou přináší mnoho výhod. Jde totiž o stroj, na němž procvičíte de facto celé tělo. Stejně jako jízda na kole, taktéž cvičení na rotopedu je dobré pro náš kardiovaskulární systém, hubnutí problematických partií hýždí a boků, rozhýbání ztuhlého svalstva a celkově zpevnění těla. 

Jízdou na rotopedu lze jednoduše obsáhnout jak opatrné odlehčené rehabilitační cvičení po úrazu, tak náročné tréninky pro zvýšení výdrže dlouhodobé fyzické zátěže u pokročilých sportovců. Investice do rotopedu tedy jednoznačně spadá mezi ty, které se vám dlouhodobě vyplatí. Ještě před tím, než si svůj nový domácí rotoped objednáte, se podívejte, jaké typy rotopedů v obchodech a e-shopech se sportovním vybavením můžete najít.

Rotoped pro běžné protáhnutí svalů

Do této kategorie poměrně levných, ale stále velmi kvalitních rotopedů s dlouhou životností spadají především modely s manuálním ovládáním zátěže na principu magnetu přibližujícího a oddalujícího se od brzdného kotouče. Povětšinou má rotoped malé kolečko umístěné v oblasti pod řídítky, kterým otočíte pro zvýšení či snížení odporu pedálů. Velkou výhodou je i tichý chod těchto přístrojů. Můžete se tedy během cvičení klidně dívat na televizi nebo třeba poslouchat přednášku ze záznamu. Tyto, ale i další typy rotopedů naleznete na webových stránkách obchodu se sportovními potřebami na následujícím odkazu https://hop-sport.cz/rotopedy/.

Rotoped

Zlatá střední cesta

Pokud už víte, že vás jízda na rotopedu bude dlouhodobě bavit, a hodláte se této aktivitě věnovat často a poctivě, ať už kvůli hubnutí a formování vašeho těla, nebo protože si chcete udržet fyzičku, sáhněte po modelu vybaveném modernějšími vymoženostmi. Řeč je o rotopedech s tréninkovými počítači s nejrůznějšími funkcemi. Prostřednictvím Bluetooth si tak do aplikace ve svém mobilním telefonu můžete přenášet data o svém tréningu. Například počet spálených kalorií, ujetých kilometrů, čas, srdeční tep s ohledem na zvyšující se náročnost jízdy a další informace.

Rotopedy pro profíky

Na zástupce této kategorie natrefíte především v dobře vybavených fitness centrech. Přijde-li totiž na rotopedy se spinningovými koly, jejich cena je poměrně vysoká, a také je potřeba se tomuto stylu jízdy na rotopedu nejdříve naučit, protože se od výše zmíněných dvou typů liší. Na spinningovém rotopedu totiž necvičíte se vzpřímenými zády.

Na co při výběru nezapomenout?

Ať už si vyberete rotoped s manuálním nebo elektronickým ovládáním zátěže, rozhodně byste při koupi měli zvážit i další parametry vašeho nového parťáka na cvičení. Zkontrolujte například, zda je výrobcem uvedená maximální nosnost vámi vybraného modelu alespoň o 10 kg vyšší, než je vaše hmotnost. Předejdete tím zbytečnému zatěžování stroje. 

Hledáte-li místo, kde rotoped pořídit v moderním designu a za skvělou cenu, rozhodně navštivte internetový obchod se sportovním vybavením Hop-Sport. Vychytávky, jako je například držák na tablet a telefon, nebo na lahev s pitím, jsou také nepochybně vítanými doplňky rotopedu. Možnost výškové i horizontální úpravy sedla i řídítek je pak v dnešní době již samozřejmostí, stejně jako odhlučňovací podložka či kolečka pro snadný přesun.