Jaké vchodové dveře jsou aktuálně populární?

Vchodové dveře jsou nezbytnou součástí každého domu a bytu. Vítají nejen vás, ale i návštěvu a jsou jakousi vstupní vizitkou vašeho bydlení. Chrání vás a váš majetek uvnitř bytu a tvoří i určitý estetický prvek. Z těchto důvodů by měly být nároky na jejich výběr ty největší. I vy se nyní chystáme k pořízení nových vchodových, případně balkonových dveří a nevíte, které by byly tou nejlepší volbou? Snad pro vás bude náš dnešní článek inspirací a poskytne vám informace, které hledáte.

Vchodové dveře se vyrábí z rozličných materiálů, ale v současné době patří mezi nejoblíbenější plast, dřevo a hliník. Každý z těchto materiálů má své specifické vlastnosti, pro které mají své příznivce i odpůrce. Pojďme si představit jejich výhody a nevýhody, které jsme sestavili spolu s výrobcem oken a dveří, společností ARTOKNA s.r.o.

Plastové vchodové dveře

plastove-vstupni-dvere-modoObliba plastových vchodových dveří začala vzrůstat se stoupající popularitou plastových oken. Za to může zejména nízká cena, snadná údržba a široká škála barev plastových profilů. Dnes je možné pořídit plastové vchodové dveře víceméně pro jakýkoliv typ stavby. Jsou ideální pro vchodové i balkónové dveře. Nikdo nechce u údržby trávit dlouhé hodiny a péče o plast je velmi snadná. Stačí jen voda s běžným saponátem a hadřík. Tento typ dveří je rovněž úsporný, neboť má velmi dobré izolační vlastnosti. Dokáží se vysokou měrou podílet na udržení tepelné pohody domu a bytu. I plast má však své nevýhody. Patří k nim zejména náchylnost ke kroucení materiálu či možnost mechanického poškození. Rovněž je nutné nechat čas od času dveře seřídit. Cenově vychází nejlevněji, cena začíná někde na 5 000 Kč.

Dřevěné vchodové dveře

drevene-dvere-enna-1Vchodové dveře ze dřeva představují pro mnohé určitou tradici a někdo na ně nedá dopustit. Vnášejí do domu a bytu kus přírody, což neumožňuje žádný jiný materiál. Vyznačují se vysokou pevností a odolností. Upřít jim nelze ani atraktivní design, který je možné dle libosti zvolit díky možností z hlediska povrchových úprav. Lze mít jak moderní, tak zcela rustikální vzhled. Tyto dveře se hodí do každého bytu a domu. Nikdy jimi nic nezkazíte. Počítat však musíte s tím, že pokud pořídíte tyto dveře, o jejich vzhled je potřeba se starat a udržovat je. Dřevo je přece jen materiál, který neustále pracuje v souvislosti s okolními vlivy. U těchto dveří je třeba pravidelné čištění či provádění nátěrů látkami, jež je udrží v kondici. Za nevýhodu můžeme tedy považovat nižší odolnost vůči změnám počasí a částečně i cena, protože tyto dveře nejsou nejlevnější. Cena dřevěných vchodových dveří se pohybuje od 10 000 Kč a výše.

Hliníkové vchodové dveře

hlinikove-dvere-B-03gHliníkové vchodové dveře se řadí k těm modernějším a jsou vyhledávány zejména pro svůj nadčasový vzhled a dlouhou životnost. Hliníkové dveře přináší trošku něco jiného, než dveře plastové či dřevěné, protože je můžete sehnat i v atypických formách, s netradiční strukturou, povrchovou úpravou atd. Odolají abnormální námaze, což je velkou výhodou. Na druhou stranu jsou však jedinečné vlastnosti vykoupeny vysokou cenou, zejména pak u těch nejmodernějších typů s netradičními designovými nároky. Na někoho mohou působit až moc chladně. Nejlevnější hliníkové dveře lze pořídit přibližně od 15 000 Kč.

Ať už dáte přednost jakémukoliv typu, podívejte se ještě na stránky www.artokna.cz, kde si můžete pro představu prohlédnout modelové řady a požádat případně o nezávaznou cenovou kalkulaci.

Sdílet článek