Jak zařídit dětský pokoj prakticky?

dětské deky

Dětský pokoj je jedinou místností v celém vašem domově, kde nemusí nic dávat smysl a mít přesný řád. Království nejmladších členů rodiny je především o hračkách, barvách a hravosti. Pokud stojíte před otázkou vybavení dětského pokoje, začněte u podlah. Nezapomeňte, že dětský pokoj by měl být koncipován do tří základních částí. První část tvoří herna neboli prostor, kde se dítko může ponořit do říše pohádek, snů a trávit čas třeba na koberci s panenkami nebo stavět bunkry. Druhá část se týká spaní, tedy oddychové zóny, kde by se neměly objevovat rušivé elementy. A třetí, často opomíjená část pokoje, by měla být vyhrazena vzdělávání.

Podlahové krytiny pro děti

Děti netouží po jednolitých kobercích, chtějí hravé zázemí pro své sny! Velmi oblíbený je dětský koberec silnice, jenž potěší holky i kluky bez rozdílu. Detailně představené silnice s okolní zelení, domečky a dostatečně širokými cestami pro auta si děti zamilují! V nabídce seženete i další atraktivní motivy, pro slečny třeba růžové tóny a tradiční obrázky zvířátek, panenek a princezen. Ve stejném designu můžete ladit i další textilie. Ani dětské prostěradlo nemusí být nutně pouze bílé, v nabídce naleznete celou řadu zajímavých barev, jež budou ladit s ostatním vybavením a doplňky. U dětí je klíčový výběr matrace a dalších lůžkovin. Pokud ale v teplých letních dnech vaše ratolest pod peřinou spát nechce, vsaďte na praktické dětské deky s lákavými motivy a dostatečným hřejivým efektem. Deky se dají pohodlně složit a vzít s sebou prakticky kamkoliv, jejich funkčnost oceníte třeba v autě, u babičky na víkend i u vody.

Dostatek soukromí zajistí záclony

V dětském pokoji rozhodně nesmí chybět tradiční dětské motivy. Ať už to budou obrázky zvířátek, symboly či pohádkové postavy, využijte široké nabídky a vyberte si též krásné záclony. Obrovskou službu vám udělají rovněž dekorační polštářky a povlaky na polštáře všech velikostí. Pokud u vás hrají finance hlavní roli, obejdete se bez nového nábytku. Protože děti ocení spíše barevné a hravé detaily, s nimiž si užijí spoustu zábavy!

Sdílet článek