Jak vybrat vhodný batoh pro prvňáka?

penál

Netradiční zápisy do škol už máme za sebou. A doma většinou i natěšeného budoucího prvňáka, co by nejradši do školy vyrazil už zítra. Školní batoh mu tak jistě udělá radost, jen nesmíme podcenit jeho výběr.

Škola je pro většinu prvňáků velkou událostí, kam se opravdu těší, a před jejich nadšením se nikdo neschová. Hrají si na ni se svými plyšáky, sourozenci, zapojit chtějí i vás a vůbec každého, kdo je je trochu ochoten jim věnovat kousek svého času a fantazie. Chlubí se s každou věcí, kterou ve škole budou potřebovat, od penálu až po obaly na sešity a pastelky, proto by i školní batoh měl vyhovovat jejich vkusu. Na druhou stranu jako rodiče musíme dohlédnout, aby byl batoh pro prvňáčky vhodný, měl vše potřebné, dobře seděl a neničil záda. Na co se zaměřit?

  • Záda anatomicky tvarovaná a pevná, aby bylo nošení pohodlné bez ohledu na obsah batohu
  • Perfektní odvětrávání, které zajistí komfort. Mokré propocené tričko na zádech bude školáka nutit nosit batoh jen na jednom rameni, což je nežádoucí
  • Pevné dno, které udrží sešity, učebnice i láhev na vodu ve stabilní poloze
  • Polstrované, pohodlné a široké ramenní popruhy s možností nastavení, aby zajistily to, že školní batoh bude skvěle sedět
  • Bederní pás může pomoci odlehčit zátěž až o 50 % a ulevit tak zádům i ramenům
  • Odolný materiál, který zvládne vítr, déšť i dětské zacházení a zároveň ochrání vše, co se uvnitř batohu nachází
  • Reflexní prvky pro zvýšení bezpečnosti při cestě do nebo ze školy za špatného počasí nebo snížené viditelnosti

Děti vybírají očima a bolavá záda, křivé držení těla nebo nekvalitní zpracování jim nic neřeknou. Proto musíme k výběru batohu přistupovat s rozumem a nenechat se umluvit na nepraktický batoh jen kvůli hezkému motivu. Samozřejmě je v pořádku snažit se budoucímu prvňákovi udělat radost, měli bychom ale také myslet na jeho zdravá záda a pohodlné cesty do školy.