Jak vybrat správný držák na televizi?

Máte novou televizi, ale nevíte, jak ji připevnit? Využijte jednoduché držáky, které televizi stabilně a spolehlivě udrží. Výběr držáku není nic složitého, jen musíte vědět, jak na to. A právě to vám poradíme v tomto článku.

Vybírejte podle stability

Velmi důležitá je stabilnost a pevnost držáku, který musí udržet televizi na místě bez toho, aby hrozil pád nebo jiné poškození. Vhodné držáky na televizi mají speciální normu VESA. Jedná se o celosvětově uznávané ocenění kvality a pevnosti. Celý princip spočívá v systému 4 otvorů, které jsou navrženy tak, aby maximálně stabilně udržely monitor nebo LED obrazovku na správném místě.

Zjistěte si VESA normu

Díky flexibilní montáži stojanů s normou VESA se nemusíte ohlížet na velikost úhlopříčky. Stačí když si jednoduše změříte parametry a rozměry na potřebné závity. Vše pro vlastní měření a přesný návod si přečtěte v článku speciálně o VESA standartech. Tato norma zaručuje stabilitu a.zajišťuje, že obrazovka nespadne nebo že držák nespadne.

drzak1

Většina lidí si myslí, že důležitá je hlavně velikost úhlopříčky, ale jak bylo zmíněno v odstavci výše, hlavní je nosnost. Vybírejte proto takový držák, který splňuje normy k dané televizi nebo monitoru. Nemělo by se stát, že monitor bude těžší než nosnost držáku. Soustřeďte se hlavně na hmotnost a správné změření parametrů. Hmotnost televizoru nebo obrazovky je hlavním parametrem, který budete sledovat.

Podle místa, kam budete televizí umísťovat

Držák nebo stolek na televizi by měl samozřejmě sedět ke zbytku interiéru a vhodně ho doplňovat. Rozmyslete si pečlivě, jak velké místo televizi věnujete a co všechno bude kolem. Držáky, které se umísťují na stěnu se dají umístit prakticky kamkoliv a dají se tak vhodne kombinovat s dalšími kusy nábytku. Snadno tak vytvoříte moderně vypadající interiér, který bude působit maximálně využitě a zároveň stylově.drzak2

 

Vybírejte.pečlivě

Výběr vhodného držáku na televizi nebo monitor není složitý. Stačí pouze znát rozměry obrazovky a jakou nosnost budete potřebovat. Opravdu nejdůležitějším parametrem je hmotnost, která je klíčová pro výběr správného a pevného držáku. Potom si už pouze vyberete vhodný typ držáku. Sledujte potřebné certifikáty a parametry, které ovlivňují pevnost a stabilitu.

Kam všude můžete držák na televizi umístit?

Jsou vhodné do obchodů s elektronikou pro vystavení produktů. Kvalitní a dobře vypadající držáky pozvednou úroveň prodejny. Samozřejmě se velmi hodí domácností a do interiérů. Dají se tím priprevnit i monitory nebo jiné obrazovky na různá místa. Není proto problémem dát si obrazovku do ložnice, do kuchyně nebo do jiné místnosti. Při správném výběru budete mít výborný doplněk do domácnosti.

Sdílet článek