Jak vybrat obývací stěnu a další nábytek do obývacího pokoje

V obývací stěně máte police na knihy, skříňky, poličky a místo na televizi. Obývací pokoj bez stěny by byl jako rybníky bez ryb. Umožňuje vám efektivně využít prostor, nebudete mít zastavěnou většinu podlahy, a přesto bude dost místa na vystavení rodinných fotografií a DVD.

Ale jak obývákovou stěnu vybrat? Není to zrovna malá investice, a tak před jejím zakoupením zvažte aspoň následující tipy.

Jaký vzhled obývací stěny se vám hodí ke zbytku nábytku?

Pečlivě měřte. Vezměte v úvahu šířku, výšku i hloubku obývací stěny. Nezapomeňte přemýšlet nad tím, zda půjdou zavřít dveře do místnosti, otevřít dvířka od skříněk a bude dostatek místa na procházení.

Zvažte modulární stěnu, kterou lze upravovat. Modulární stěny lze flexibilně měnit, přerovnávat, přidávat a odebírat části.

Vyjádřete svůj styl, ale slaďte stěnu se zbytkem místnosti. Seženete toho opravdu hodně. Moderní obývací stěny se vyrábí v různých barvách a materiálech. Nejdůležitější je, abyste zvolili takovou, která je stejného stylu jako ostatnínábytek do obývacího pokoje.

Na co vám obývací stěna bude sloužit?

Rozmyslete, co všechno do stěny chcete umístit. Co chcete mít v obývacím pokoji? Potřebujete prostor pro rodinné fotografie, keramické výrobky vašich dětí, knihy, DVD, CD nebo hry? Chcete mít na stěně květiny? Podle toho se rozhodnete, jak velkou koupit.

Naplánujte televizi. Kudy povedete šňůru do zásuvky, kam dáte DVD přehrávač, PlayStation?

Potřebujete poličky nebo šuplíky? Většinou se hodí, když jsou ve stěně uzavíratelné skříňky nebo šuplíky. Leccos do nich schováte, případně rychle zavřete nepořádek, než přijde návštěva.

Tip na závěr

Hledejte kvalitu. Obecně platí, že byste si měli koupit tak drahou obývací stěnu, jakou si jen můžete dovolit. Bude s vámi několik let, možná i několik desítek, vyplatí se do ní investovat.

Obrovský výběr obývacích stěn najdete v e-shopu T-nábytek.

Na rozdíl od jiných obchodů vás nezdržuje zbytečně dlouhým vybíráním. Pomocí filtru na levé straně stránky si vyberete jen určitou barvu a materiál a tím se výběr zjednoduší. Přejeme vám, ať zvolíte správně.

Sdílet článek