Jak udržovat svou krásu přes zimu

denní líčení

Letošní zima by se jedním slovem dala označit jako extrémní. Zatímco v předchozích letech byla „taková všelijaká“, letos si na nedostatek sněhu rozhodně stěžovat nemůžeme. Rovněž arktických mrazů jsme si užili víc než dost. A právě nízké teploty hluboko pod nulou, ledový vítr a sníh představují pro náš organismus pořádnou zátěž. Naše tělo však netrpí jen zevnitř, ale také zvenčí – vlasy a pleť by mohly vyprávět. Chcete-li jaro přivítat v co nejlepší kondici, pak je načase věnovat jim zvýšenou pozornost. 

Nejvíce trpí pleť

Začněte u své pleti, během zimy jí totiž chybí hydratace a pružnost. Aby nebyla bledá, unavená a bez lesku a neobjevovaly se na ní šupinky, pupínky, ekzémy ani další kožní problémy, potřebuje správnou péči. Vypravte se proto do kosmetického salonu, kde krásně pokožka krásně zrelaxuje a bude v těch nejlepších rukou. Zkušená kosmetička si poradí s problematickou pletí, vráskami, citlivou nebo narušenou pokožkou. Navíc vám doporučí vhodné přípravky pro péči na doma, a poradí také s denním líčením, které bude nejen hezky vypadat, ale hlavně vás ochrání před zhoršenými povětrnostními podmínkami. V zimě volte spíše střízlivější tóny, ideální jsou chladnější barvy, chybět nesmí zdravíčka, pomocí nichž lze vymodelovat a vytvarovat obličej. Kosmetička vám pomocí pár triků ukáže, jak na to a poradí, jak zakrýt a potlačit všechny nedokonalosti a naopak vyzdvihnout a zdůraznit přednosti.

I vlasy potřebují zvýšenou péči

Regeneraci a hydrataci potřebují také vaše vlasy. Kdo z nás by neznal suchou pokožku či poletující neposlušné prameny? Tatam je jejich hedvábná poddajnost a lesk, jsou unavené, mdlé, bez života, začínají být zplihlé a lehce zkrepatí. Na vině stojí hlavně přechody z vyhřátého prostředí do zimy venku, avšak ani nošení pokrývek hlavy jim zrovna dvakrát nesvědčí. Dopřejte jim proto bohaté pečující kúry a používejte ty správné přípravky. Nevíte-li si rady, které jsou pro vás nejvhodnější, nechte si v dámském kadeřnictví poradit. Chybu určitě neuděláte s šetrnými šampony pro děti. Pokud jste si nechaly vaše vlasy prodloužit, pak nezapomeňte, že takové kadeře potřebují péči dvojnásobnou. Nemají totiž možnost vyživovat se zevnitř, ale pouze zvenčí. Kvalitní šampony a kondicionéry, pravidelné masky a kúry by měly být samozřejmostí. Nedopusťte, aby se zima podepsala na vaší kráse!