Jak správně udržovat světla vašeho vozu?

renovace světlometů Praha

Zvláště nyní, v zimním období je nesmírně důležité zajistit, aby světla vašeho vozu fungovala správně. Prvním krokem by mělko být správné nastavení jejich sklonu, což lze realizovat svépomocí, nebo na stanici STK, stejně jako v servisu. Dále je samozřejmě důležité to, aby byly světlomety udržovány v čistotě. Hlavně během zimy mohou odlétávající nečistoty výrazně snížit jejich dosah během svícení. I proto se doporučujeme během jízdy raději několikrát zastavit na pumpě a omýt je. Co je také samozřejmostí, to by mělo být i jejich očištění od sněhu. A to ještě před samotnou jízdou.

Co dělat se starými poškrábanými světlomety

Každý škrábanec může být problém, jelikož bude konkrétní světelný tok poměrně výrazným způsobem rozptylovat. A čím více daných škrábanců na svém světle najdete, tím může být situace horší. Pokud je něco, co v takovém případě doporučujeme, potom je to rozleštění světlometů. Jedná se o postup, díky kterému je za pomoci různých přípravků a technologií dosaženo toho, že jsou škrábance nejenom dokonale odstraněny, ale světlo je opět čisté a je také opět hladké. Díky tomu zajistíte, že i při jízdě v největší tmě dokonale uvidíte.

Co se zakalenými světlomety?

Ani ty nejsou nic výjimečného. Velmi častá je nejenom mléčná barva, ale i typické zažloutnutí. Ne vždy je nutností výměna. Velmi často pomůže i něco zcela jiného. Oslovení profesionála, který umí světla opět uvést do dokonalého stavu. Právě renovace světlometů Praha je cestou, jak jednoduše tento problém se světly eliminovat. Oproti výměně má zcela přirozeně několik velkých pozitiv. Tím prvním je určitě nižší cena, stejně jako nesmíme zapomínat také na to, že základní renovace může v některých případech proběhnout i na počkání. Obojí se hodí hlavně u starších vozů, kde jsou vyšší investice v podstatě zcela zbytečné.