Jak správně naplánovat projekt domu

dům na míru

Máte dokonalou představu o tom, jak by měl vypadat váš dům? V tom případě je na čase pracovat na samotném projektu domu. Na co si při plánování nezapomenout, co v domě rozhodně oceníte a kdy se raději obrátit na odborníky? Inspirujte se ověřenými radami zkušených stavitelů.

Nápady a plány

Nejdříve si sepište všechny své nápady a plány na papír. Můžete použít i nástěnku vizí, případně deník svých snů. Inspirujte se vším, co vám pomůže představit si konkrétní vzhled svého vysněného domu. Nebojte se napsat si i takové věci, které jste chtěli jako děti nebo které jste viděli ve svém oblíbeném seriálu a filmu. Popusťte uzdu své fantazii a vytvořte si návrh na individuální dům na míru, po kterém tak toužíte.

Splňte si své sny

Ke svým plánům a snům si doplňte, co musíte udělat pro jejich naplnění. Pokud si přejete mít v domě například houpačku, zeptejte se své stavební firmy, jestli je to možné realizovat a co k tomu potřebujete zařídit. To stejné platí v tom případě, že chcete garáž pro dvě auta nebo třeba domácí posilovnu. Nechte si všechno toto zakreslit do plánu a váš sen se může již velmi brzy opravdu stát.

Chytré rozvržení

Společně s projektantem naplánujte rozvržení místností tak, aby vám dávalo smysl. V některých domech můžete vidět rozdělení denní a noční části domu, pokud však chcete mít obývací pokoj hned vedle ložnice, nic vám v tom nebrání. Podívejte se již na hotové projekty katalogových domů a vyberte si ten, který se vám bude nejvíc líbit, případně si nechte udělat projekt na míru.

Na co si dát pozor

Dejte si pozor na ceny jednotlivých materiálů. Pokud máte omezený rozpočet, dobře si spočítejte do čeho můžete investovat a na čem ušetřit. U některých věcí se rozhodně vyplatí připlatit si a mít raději kvalitu na delší dobu, než třeba řešení jen na rok nebo na dva.

Příprava projektové dokumentace

Buďte součástí projektové dokumentace k vašemu domu a zajímejte se o velikost jednotlivých místností, jejich správné otočení na světové strany a také technické vychytávky, které může mít i váš dům. Vyberte si stavební firmu, která vám poradí s jednotlivými materiály, vymyslí ideální řešení a navíc nabídne i zajištění financování.