Jak si užít Španělsko

ervpojistovna.cz

Španělsko je krásnou a velkou zemí. Než procestujete všechny vytyčené cíle, zabere vám to spoustu času. Vyzkoušet můžete poznávací zájezdy, kdy za několik dní uvidíte několik zajímavých míst.

Poznávání Katalánska bez zábran

Kdo někdy navštívil Španělsko, moc dobře ví, jaká zde panuje přátelská a podmanivá atmosféra. Ihned si připadnete, že sem patříte odjakživa. Výletování můžete začít například v Barceloně, kam se letadlem dostanete za krátký čas, ale autem to potrvá dost dlouho. Záleží na vás, co si lépe užijete. Po příjezdu zkuste místní pláž, kde je vždycky dost narváno. Zajímavostí je, že byla vytvořena v době, kdy se zde měly konat olympijské hry. Nesmí vám uniknout gotická čtvrť, mořské akvárium nebo katedrála. Pokračujte návštěvou poutního místa – horského kláštera Montserrat. Ve Figueras vás jistě zaujme muzeum slavného Salvadora Dalího. Nevynechte nejkrásnější botanickou zahradu v Blanes, která existuje už od roku 1928 a mají zde tisíce druhů rostlin. Známé letovisko Tossa de Mar se pyšní hradbami s obrannými věžemi, kostelem a centrem se starými domy.

Risk bez zisku

Cestování přináší skvělé dobrodružství, nová přátelství, odpočinek na horách nebo u moře. Stále najdete místa, která stojí za poznávání. Někdy stojí za to riskovat a zkusit něco dosud zamčeného ve snech. Nemyslete si však, že se všechny vaše cesty obejdou bez potíží. Mohou se vyrojit katastrofální situace. Ano, celé roky se nemusí nic stát. Jenže pak přijde něco, co jste nečekali. A zdravotní výdaje v zahraničí vám úplně vybílí bankovní konto. Na ervpojistovna.cz, si snadno vyberete typ cestovního pojištění pro vaše účely. Neobávejte se, že nebudete nic rozumět, protože asistenční služba mluví česky. Specialisté vám poradí se vzniklými pojistnými událostmi a v partnerských nemocnicích postačí podepsání účtu.

Sdílet článek