Jak si poradit s výběrem školního batohu

školní batohy

Roky ve škole se spojují také se sháněním potřeb k vyučování. Nikdo se nevyhne pořízení dobré školní tašky nebo batohu. Současný trh nabízí nepřeberné množství různých modelů, až je někdy skutečně těžké vybrat ten správný design a zároveň nezapomenout na dobrou kvalitu.

Prvňáčci s batohy

Když se dítě chystá poprvé do školy, vypadá skutečně pyšně a mnohdy se dost těší. Vždyť jde o přelomovou životní chvíli. Školní aktovka pro prvňáčka znamená velký dar, který musí vypadat pěkně, ale zrovna tak se nesmí upozadit důraz na kvalitu, aby se zbytečně neničilo tělo malého dítěte. V tomto případě záleží i na barevném provedení a na obrázku. Malé děti upřednostňují známé postavičky z pohádek a televizních programů, s oblibou chtějí vlastnit školní batohy s motivy psů, koček a jiných zvířecích mazlíčků. Vyžadují se kapsy, vyztužené dno a několik jednotlivých přihrádek. Kromě sešitů, knih a psacích potřeb se jim dovnitř musí vejít lahev s pitím a krabička se svačinou. Očekává se pevné a široké poutko. I při plné zátěži by nemělo docházet k ničení zad. Komfortní nošení zajistíte pevnou konstrukcí a anatomicky tvarovatelným zadním dílem. Široké popruhy se postarají, aby nedošlo ke dření. Tím vším podpoříte správné vyvíjené páteře.

Nezapomeňte na bezpečnostní reflexní prvky

Starší žáci a studenti si už nenechají moc radit s výběrem od rodičů. Pokud trváte na překvapení, s předstihem si ujasněte, po jakém typu touží a jaký se jim momentálně líbí. Školní batoh pro 2. stupeň by měl splňovat určité požadavky na bezpečnost dítěte. Nesmí chybět bezpečnostní reflexní prvky a popruhy netlačící ramena. Rovněž oceníte 3D zádový systém respektující dětskou postavu a její vývin během let. Studentský batoh potřebuje nízkou váhu a praktické rozdělení vnitřního prostoru. Tvarově stálé dno z pevného materiálu poslouží i k přenášení těžkých učebnic a dalších pomůcek k vyučování.