Jak se rychle a účinně zbavit stresu

fitness klub

Každého z nás určitě někdy potrápí starosti, problémy a nepříjemné povinnosti, které musíme splnit. Stres je tak součástí našich životů a mnohdy se může zdát, že nás zcela ovládá. Jak se stresu zbavit? Vyzkoušejte relaxační techniky, pravidelné cvičení anebo také ranní jógu.

Relaxujte v sauně

Jak často chodíte do sauny? Patříte mezi pravidelné návštěvníky sauny nebo jste v ní nikdy nebyli? Možná vás pro její návštěvu přesvědčí ověřené zdravotní účinky. Sauna totiž dokáže snížit napětí, zbavit vás stresu a dokonce potlačit i agresivitu. Horký vzduch a pára vás dokážou přivést velmi rychle na jiné myšlenky, zbavit vás starostí a vy se najednou cítíte znovuzrození. Sauna také podporuje správnou funkci imunitního systému, zklidňuje úzkost a odbourává úzkost, léčí deprese a uklidňuje. Měli byste si ji dopřát alespoň jednou týdně. Výhodou je například členství ve fitness klubu ZONE4YOU, kde můžete navštívit wellness zónu a saunu si tak dopřát klidně denně. Velkou výhodou je, že s vám po ní bude příjemně spát.

Zbavte se stresu cvičením

Na odbourání stresu působí účinně také cvičení. Vybrat i můžete aerobní aktivity, kardio cvičení nebo posilování ve fitness. Je na vás, jak moc a jak často budete cvičit, ale pokud chcete vidět změny na své psychice, tak se doporučuje cvičit alespoň třikrát týdně. Když jste ve stresu tak si tělo navíc drží i přebytečné kilogramy, zadržuje vodu a zvyšuje hladinu stresového hormonu Kortizolu. Cvičení všechno toto rozpouští a vy můžete cítit velký nával energie, radosti a také síly.

Vyberte sport proti depresi

Při výběru ideálního sportu myslete hlavně na své preference. Vyberte si takový sport, který vás bude bavit, na který se budete těšit a budete si jej užívat. Rozhodně se nenuťte do pohybu, který vás nebaví nebo vám není příjemný. Vybrat si můžete z velkého množství sálových lekcí, mezi nimi například Pilates, Spinnig, Bosu core nebo třeba Bodyforming a další.

Cvičení ve fitness a s činkami je také účinné a efektivní a nebojte se ho do svého plánu zařadit. Pravidelnost v posilování vás udrží v dobré náladě a naučí vás myslet pozitivně. Velkou výhodou je také posílení imunity a celkové odolnosti organismu.

Endorfiny jsou potřeba

Hormon štěstí endorfin by měl doplňovat každý z nás. Tyto hormony se začnou uvolňovat zhruba pět minut po začátku cvičení a uvolňují se do těla po celou dobu cvičení. Členstvím ve fitness klubu si tak můžete koupit také kousek štěstí a pohody, a to se rozhodně vyplatí. Bonusem navíc bude zlepšení vašeho zdraví, a ve zdravém těle je zdravý duch. A to je přesně to, čeho byste měli chtít dosáhnout.

Pokud se chcete zbavit stresu, udělat něco pro své zdraví, pro svou postavu, ale také pro svou psychiku, tak neváhejte a zvolte si ten správný a pravidelný pohyb. Nečekejte, až vás nemoc nebo psychika donutí hledat pomoct jinde.

Sdílet článek