Jak posunout fotky na vyšší úroveň

fotografování

Milujete focení? Nebo jen hledáte tipy, se kterými budou výsledné fotografie vypadat profesionálně? Máme užitečné informace, se kterými bude vaše fotografie skutečně výjimečná. Poradíme, jaké zvolit pozadí i rekvizity.  

Na pozadí záleží

Fotky mnohých instagramerů nám to dokazují nejlépe. I když je člověk dokonale upravený, když je za ním nepořádek, celek působí velmi zvláštně. Proto se vždy nejprve zaměřte na pozadí fotografie. Abyste si poradili například v hale nebo v exteriéru, často se využívají dýmovnice do ruky. Vypadají maximálně efektně a vytvoří velmi dramatické pozadí, které je na fotky jako dělané. Najednou zjistíte, že díky správné rekvizitě vytvoříte dokonalé narozeninové, svatební, nebo třeba rodinné fotografie. 

Třpyt a lesk i za tmy

Už jste zkoušeli focení posunout na večerní hodinu? Pokud si přejete, aby byly fotky opravdu profesionální, nechte v klidu zajít slunce. S východem první hvězdy pak dejte fotografovaným lidem do rukou prskavky. Výsledek bude jednoduše úchvatný. Tento tip se hodí především pro svatby, rodinné oslavy, nebo třeba oslavy výročí. Vyniknou obličeje, fotka dostane zcela nový náboj.

Přirozenost, to je TOP

Naškrobené fotografie, na kterých lidé snědli vařečku, už se dávno nenosí. Nechte je, aby se uvolnili. Dětem dejte do ruce korále, dýně, jablka, nebo třeba malého houpacího koníka. Rodičům dovolte, aby společně drželi květinu, nebo aby si třeba uspořádali piknik na louce s dětským nádobím. Buďte opodál, jen sledujte děj. Zahrabejte své modely do listí, posaďte je na sáně, dovolte jim lehnout si do louky, opřete je o strom v parku. Najednou budou mít fotky také duši a atmosféru.

Nezapomeňte, že počasí má na kvalitu fotky velký vliv. Hodně fouká? Hledejte dobré závětří, kde dýmovnice do ruky skutečně vynikne. Svítí silné slunce? Schovejte se do lesa nebo do stínu budov. Vždy hledejte ideální řešení.

Sdílet článek