Jak pečovat o nehty, aby byly krásné?

Velkým trendem současné doby jsou umělé nehty, nejčastěji gelové nebo akrylové. Je pravda, že díky nim budete mít pevné a neustále krásné nehty. Ovšem pokud vás nebaví trávit minimálně jednou za 4 týdny dvě hodiny v nehtovém studiu a platit částku v řádu několika stovek, pak zkuste více pečovat o své přirozené nehty. Pokud věnujete svým nehtům patřičnou péči, odmění se vám pevností a leskem.

Jak se o nehty tedy starat?

Ruce jsou naší vizitkou

Každá žena chce vypadat dobře, péče o pleť a vlasy je samozřejmostí, ovšem péče o nehty někdy pokulhává. Přitom se jedná o velmi důležitou součást každého člověka, které si každý všimne. Ruce podáváme při pozdravu, gestikulujeme jimi a hned po obličeji jsou druhou nejvýraznější částí každého z nás.

Zkuste si představit, jak to vypadá, když vám někdo podává ruku a má neupravené, okousané dost nevzhledné nehty. Ihned si toho všimnete a budete si myslet své. Nezachrání to ani dokonalý makeup, účes a kostým.

Pevné a krásné nehty mohou být skutečnost

Pokud máte nehty, které se neustále třepí a lámou, zkuste se zamyslet nad pestrostí své stravy. Pomůže jíst jídlo bohaté na biotin, patří sem především játra, vařená vejce, celozrnné pečivo, květák nebo avokádo. Biotin působí na nehty téměř zázračně, pomáhá je posilovat, a zároveň regeneruje zničené a roztřepené nehty.

Můžete se také obrátit na vhodné doplňky stravy. Za kvalitu nehtů odpovídá především vitamín A, C a vápník. V lékárně seženete celou řadu multivitaminových doplňků, které pečují nejen o zdravé nehty, ale také vlasy a pleť.

Opatrně s odlakovačem

Odlakovač nedělá nehtům příliš dobře a častým používáním je můžete vysušit a oslabit. Kupujte pouze bezacetonové odlakovače a používejte maximálně jednou za týden. Lakujte nehty takzvaným vrstvením laku, jakmile se vám lak začne loupat, přelakujte. Samozřejmě po více jak třech vrstvách už bude odlakovač nutný, ovšem čím méně, tím lépe.

Lázeň v olivovém oleji

Olivový olej působí na nehty jako dokonalý balzám. Zvlášť pokud trpíte slabými a lámavými nehty, dopřejte si tuto kúru. Stačí pouze namočit své nehty do extra panenského olivového olej a máčet je každý den po dobu 10 až 15 minut. Výsledky se brzy dostaví. Je to levný a snadný trik, jak docílit krásnějších nehtů.

Také nehty potřebují krém

Ruce obecně hodně trpí, neboť jsou nejvíce namáhané. Používat tedy hydratační krém, který je určen speciálně na ruce a nehty, je nezbytnost. Dopřejte si kvalitní krém, který je obohacen o vitamín E a každý večer před spaním jej několik minut vtírejte do rukou a nehtů.

Kvalitní pilník a lak

Abyste docílili pěkného výsledku, je třeba pořídit si kvalitní pilník na nehty a také lak, který je nejen zdobí, ale zároveň také zpevňuje.

Nehty pilujte od středu tak, abyste dosáhla v konečném výsledku tvaru oválu nebo obdélníku. Kovovým pilníkům už dávno odzvonilo, raději si kupte skleněný, papírový nebo multifunkční, který obsahuje také leštičku.

Dříve než začnete své nehty lakovat, použijte bezbarvý zpevňovací lak. Mnohdy tento lak stačí, neboť docílíte přirozeného lesku. Pokud toužíte po barevných a výrazných nehtech, nalakujte je tedy přes bezbarvý lak a jako poslední vrstvu dejte opět průhledný lak. Dosáhnete tak maximálního lesku a také vám barevný lak na nehtech déle vydrží.

Péče o nehty není žádná věda. Stačí si dopřát jen kvalitní pomůcky, jíst bohatou stravu a jednou či dvakrát týdně si najít pár minut na pilování a lakování. Pokud vás to nebaví, anebo si myslíte, že se vám svépomocí nedaří docílit pěkného výsledku, zajděte do nehtového studia, kde vám poradí a pomohou. Krásných nehtů můžete docílit pomocí P-shine péče, gel laku, který vydrží o mnoho déle než obyčejný lak nebo pomocí umělých nehtů. Nezapomínejte, že vaše nehty si zaslouží skutečně mimořádnou péči.

Sdílet článek