Jak pečovat o auto po zimě

geometrie kol

Zimní měsíce jsou za námi a sníh ani led by se už neměli vrátit. Auto v zimě prochází zatěžkávací zkouškou, a to jak z důvodu námrazy, tak s ní spojené koroze. Víte, co všechno dělat, abyste dopřáli svému autu zaslouženou péči?

Zkontrolujte kapaliny

Po zimě zkontrolujte stav kapalin v autě. Ať už se jedná o motorový olej nebo vodu do ostřikovačů. Vždy byste měli včas tyto kapaliny doplnit a vyhnout se tak problémům a nepříjemnostem na cestách. Tuto kontrolu kapalin můžete spojit také s kontrolou stěračů a dalšího příslušenství.

Přezujte pneumatiky

Dalším krokem, který na jaře čeká každého vlastníka vozidla, je přezutí pneumatik. Vyměňte zimní pneumatiky za letní a zkontrolujte, zda mají dostatečný vzorek, tedy hloubku dezénu pneumatik. V případě potřeby si pořiďte nové pneumatiky – na jaře a v létě můžete koupit zimní pneumatiky za výrazně nižší cenu.

Zajeďte si do myčky

I když nejste pravidelný návštěvník myčky, tak po zimě se to opravdu vyplatí. Nebojte se si připlatit a nechte své auto také navoskovat, uvidíte, že tak prodloužíte jeho životnost a také atraktivní vzhled.

Proti korozi

Myslete na to, že v zimě dostalo vaše auto zabrat, díky sněhu, námraze i posypovým materiálům a prosoleným silnicím. Věnujte se tak péči o podvozek vašeho auta, používejte antikorozní přípravky a dbejte na pravidelné servisní prohlídky.

Technický stav auta

I přesto, že vaše auto prochází jednou za dva roky pravidelnou technickou prohlídku, navštivte servis minimálně jednou do roka. Nechte zkontrolovat výše uvedené, zajímejte se o fungující brzdný systém, správnou funkci tachometru a řídicí jednotky. Po každé výměně použitých pneumatik myslete také na geometrii kol. Jen tak bude vaše jízda bezpečná, plynulá a pohodlná.

Úklid auta

Nezapomínejte také pečovat o interiér vozidla. Pravidelně jej uklízejte, vyklepejte koberečky, a celé auto důkladně vysajte. Využít můžete vysavač, který je dostupný téměř na každé benzínové pumpě. Utřete v autě také prach a ukliďte kufr svého vozidla.

Přejeme spoustu najetých kilometrů a šťastnou cestu.