Jak nosit dámské oblečení pro plnoštíhlé?

Zejména Češky, všeobecně slovanské typy, mají často plnější figuru. A neustále se řeší nedostatek oděvů pro plnoštíhlé. Opravdu je to tak kritické? Nebo je zapotřebí umět nosit dostupnou nabídku? Druhá varianta je správně.

Jak obléct volné letní šaty?

Samozřejmě to nemyslíme tak, že se máte nasoukat do velikosti XS, kdy na sebe navrstvíte jednotlivé kousky. Problém ne zrovna povedených outfitů je v tom, že si nositelka zvolí špatné variace. I volné letní šaty nemohou působit jako pytel. Pojďme se podívat na nejčastější chyby.

  1. Volné a neforemné haleny. Asi se vám vybaví butiky, které jsou spíš na předměstích, prodávají často no name značky, skrývající se za to, že to jsou trendy z Itálie. Takové butiky často prodávají konzervativní a usedlé kousky pro „tetky“. Takové, které byly hitem v 90. letech. Typické jsou pro ně zejména volné haleny s divokými vzory. Svádí to si něco koupit, protože volný střih skryje kila. Není tomu tak. Nepadnoucí střih a nemoderní design vám jen přitíží.
  2. Oversize věci. Zvolna přecházíme ke klasickému volnému střihu. Někteří berou oversize jako spásu. Psychicky potěší, že dáma s velikostí XL obleče třeba S. Jenže tento blok odbourejte. Je jedno, co je na štítku, důležité je, jak v tom vypadáte. Oversize na vás může vypadat jako pytel, postava se zdeformuje. Oblečení by nemělo zdůrazňovat kila, protože obepíná špíčky. Druhý extrém je ale také špatně. Jen si představte dámu, která má větší poprsí. Když má padnoucí halenku, která kopíruje její vnady, ale pod nimi se zužuje, protože bříško je menší, vypadá to lépe, než když vám z prsou padá „stan“. Budete krásně „nadýchaná“.
  3. Špatný styling. Velkým nešvarem jsou špatné barevné a střihové kombinace. Zde bychom mohli vysvětlovat dlouho, proto se podívejme na základní stylistické tipy, jak si poradit s plnější figurou. Vyzdvihněte přednosti. Upoutejte pozornost na plnější dekolt, silnější nohy skryjte volnou sukní. Máte větší bříško? „Rozbijte“ tuto oblast nějakým designem na topu nebo řasením. Efektní je použít třeba kožený pásek na šaty, kdy je tzv. nakasáte a nebudou vidět kila navíc. Hodně udělá i vrstvení, protože oděv nebude mít jednolitý ráz a některé boubelaté části nebudou tak vidět.

Podstatné je však jedno. Vždy si kupujte svoji velikost. Nesnažte se dostat do malých šatů stejně jako do tabulek velikostní krásy. Na to kašlete. Móda nejsou čísla. Nepodceňujte se ani vetší velikostí. Neskrývejte se do neforemných kousků, které „obalí“ největší části vašeho těla a schovají to pěkné. Vyberte si butik, kde mají specializovanou módu, například La Silueta je tím vyhlášený.