Jak na detox šatníku po Vánocích

dámské i pánské spodní prádlo

Začátek roku je ideální k novoročním předsevzetím. Začněte například detoxem šatníku a zbavte se starých a nepotřebných věcí. Uvidíte, že se vám bude lépe dýchat. Bonusem bude získání místa pro nové kousky oblečení. Víte, kde začít?

Všechno musí ven

Prvním krokem je třídění oblečení. Vytáhněte opravdu všechno oblečení ze skříní, dámské i pánské spodní prádlo z prádelníku, nezapomeňte na doplňky, kabelky, ale také třeba boty. Postupně si vytvořte hromadu s oblečením, které máte nejraději, a rozhodně se jej nechcete zbavit. Další část oblečení by mělo být na vyzkoušení. Prodejte, darujte nebo vyhoďte vše, co je vám malé nebo naopak příliš velké.

Co vám sluší

Pokud je to možné, vezměte si na pomoc partnera nebo kamarádku, kteří jsou k vám opravdu vždy upřímní. Zkoušejte si oblečení, u kterého si nejste jistí, a dejte na radu svých blízkých, zda vám střih i barva sluší. Nebojte se zkoušet také dámské kalhotky, podprsenky a další části spodního prádla. Pusťte se i do třídění pánského spodního prádla a zbavte svůj protějšek veškerých starých, zapraných nebo děravých kousků. Pořiďte mu nové bavlněné trenýrky a v kombinaci s pohodlným tričkem mohou trenýrky sloužit i jako pyžamo.

Komfort na prvním místě

I když máte ve svém šatníku okázalé kousky, které překypují originálním nápadem a různým zdobením nebo prostřihy, ve větším měřítku vsaďte na praktickou stránku. Část oblečení v šatníku může být určena na ples, společenské události nebo třeba každoroční karneval, retro diskotéku a jiné oblíbené akce. Větší množství by však mělo zabírat pohodlné oblečení, které se bude držet ležérní elegance. Takové kousky si vezmete do práce, do města, na rande, ale klidně i na nákupy s kamarádkami.

Kam se starým oblečením

Ať už si koupíte nový kabát, oblečení na doma nebo třeba zmíněné spodní prádlo, nahraďte jimi staré kousky oblečení. Hezké kousky, které se vám do šatníku nehodí, nebo vám nevyhovuje jejich velikost, můžete prodat. Obnošené, seprané a jakkoliv poškozené oblečení vyhoďte nebo z něj vyrobte například pletené hračky pro domácí mazlíčky, případně savé látky použijte při úklidu.