Jak můžete investovat do zlata? Možností je hned několik

zlato

V současné době se vyplatí vlastnit fyzické zlato, protože se jedná o univerzální měnu, které důvěřují dokonce i centrální banky. Zlaté cihly však nejsou investicí jako takovou, spíše představují způsob spoření a perfektní náhradu třeba za spořicí účty a termínované vklady. V následujících řádcích vám prozradíme, jaké způsoby investice do tohoto drahého kovu se vám nabízí.

Investiční zlato je dobrý způsob, jak ochránit bohatství a předávat ho z generace na generaci. Jakmile máte ve svém portfoliu zlaté slitky, můžete uvažovat i o dalších investicích, jako jsou akcie, investiční fondy a další spekulativnější investice do zlata.

Moderní mince a slitky

Zlaté mince jsou ohodnoceny nejen podle toho, kolik drahého kovu obsahují, ale i podle sběratelských faktorů. Přestože cena zlata v určitém okamžiku klesne, hodnota takové mince může stoupnout, a naopak. Zakoupit můžete i numismatické a starší vzácné mince, které si však lidé pořizují především pro jejich historický význam.

Ideální formou jsou slitky, které jsou k dostání v mnoha hmotnostech, některé vyjdou na pár tisíc korun, a tak jsou vhodné i pro jedince, již nemají příliš velký kapitál. Investiční zlato je mimo jiné osvobozeno od DPH.

Digitální zlatá měna, neboli e-zlato

Digitální zlatá měna (DGC) je stále populárnější. Pro poskytovatele DGC neexistují žádné zvláštní finanční předpisy, a proto fungují na základě samoregulace. Poskytovateli nejsou banky, a proto nemusí dodržovat bankovní předpisy. Jestli do této formy vložíte důvěru, je jen na vás.

Papírové zlato

Další možností je investice do společností, které buď těží zlato, nebo hledají nová ložiska tohoto drahého kovu. Pokud plánujete investovat do těžebních společností, je dobré investici diverzifikovat mezi několik firem. Jedná se o riskantnější investici než do samotného fyzického zlata.

Stejně tak se ještě nabízí další finanční produkty, jako jsou opce, futures a podobně, ovšem v takových případech je nezbytné, abyste měli nějaké znalosti z oblasti investic.

Pokud si chcete koupit fyzické zlato, podívejte se na nabídku Pražské mincovny, která má kompletní portfolio na stránkách zlate-mince.cz. Případně můžete navštívit prodejce v kamenné pobočce v Obecním domě v Praze.