Jak může malování podle čísel rozvinout motorické a estetické dovednosti dítěte?

malování podle čísel

Hledáte smysluplnou zábavu pro děti? V takovém případě nezapomeňte na malování podle čísel. Jde o techniku, která kombinuje veselé tvoření s rozvíjením motoriky nebo estetického cítění. Dítě se naučí skvěle pracovat se štětcem a dokáže vybarvit větší i menší plošky označené čísly. Obecně tak malování podle čísel pomůže s posílením drobných svalů na ruce. Skvěle trénuje přesnost, ale i trpělivost a preciznost. Děti se učí, jak se barvy kombinují a svým způsobem si trénují i čísla, když přiřazují barvičky na správné očíslované plochy. A taková zábava spojená s trénováním dovedností je samozřejmě skvělá nejenom pro děti, ale také pro dospělé nebo seniory.

Obrazy pro techniku jsou opravdu velmi komplexní odpočinkovou činností. Během malování si totiž vy i děti potrénujete koordinaci očí a pohyb nejrůznějších svalů na rukou. Jakmile si vyzkoušíte základní úroveň obtížnosti, můžete si troufnout na náročnější motivy. Při jejich malování zjistíte, že je potřeba již mít určité dovednosti a vědět, jak správně na to. Podívejte se na důvody, proč vyzkoušet malování podle čísel a seznamte se blíže s touto metodou. Rozhodně jde o techniku, která má své podstatné místo pro veselém tvoření, jehož výsledkem mohou být hotová malá umělecká díla.

Co je malování podle čísel a odkud tato technika pochází?

Malování podle čísel jsou v podstatě takové o něco náročnější omalovánky. Máte plátno, kde je výsledný obraz rozdělený na jednotlivé plochy, které jsou označeny čísly. Ke každému číslu náleží odpovídající políčko. To je vždy potřeba vybarvit barvou s kelímkem se stejným číslem. Pracuje se s pomocí štětců, takže je potřeba přesnost, koordinované pohyby, a hlavně pořádná dávka trpělivosti. Velkou výhodou této techniku je učení se, jak velký obraz rozplánovat na jednotlivé barevné plochy. Jde o metodu, kterou u svých studentů využíval například i Leonardo da Vinci. Právě ten bývá někdy označován za hlavního průkopníka této techniky.

obraz podle čísel

Z různých obtížností si vybere každý

Máte pocit, že je malování na plátno pomocí čísel složité? Rozhodně se nemusíte ničeho bát, protože k dispozici jsou obrazy o různé obtížnosti. Snadno si tak vyberete takovou variantu, kterou s přehledem zvládnete. A až si budete více jistí, jednoduše se pustíte do vyšších obtížností, kde najdete více jemných plošek a barev. Výsledný obraz tak bude bohatší na nejrůznější detaily. Široký výběr obtížností v pěti různých úrovních snadno umožňuje přizpůsobit obraz podle čísel tomu, kdo ho bude malovat. Ať už se jedná o děti, nebo dospělé, kteří s malováním nemají téměř žádné zkušenosti a chtějí se přiučit něco nového.

Pří v detailu každého produktu jsou jednotlivé úrovně obtížností velmi dobře popsané. Snadno tak přizpůsobíte svůj výběr takové variantě, která je pro vás v daný okamžik nejlepší. Obecně je dobré nejdříve začít na nejnižší úrovni a až si danou techniku malování podle čísel osvojíte, můžete se bez problémů pustit i do složitějších obrazů. Ty nabídnou opravdu velké množství různých barevných ploch a typické je pro ně také to, že jsou jednotlivé plošky menší, což klade větší důraz na přesnost a pečlivost při malování. Na druhou stranu však takový výsledek rozhodně stojí za to, protože vytvoříte obraz s nejrůznějšími zajímavými a krásnými detaily, který bude vypadat jako od opravdového mistra svého řemesla.

Malování podle čísel je naprosto pro každého

Při malování podle čísel neexistují snad žádné limity. Jde o aktivitu vhodnou naprosto pro každého. U děti by se mělo jednat o dítě alespoň ve školním věku. Pro menší děti začínejte s klasickými omalovánkami, kde si osvojí podobný postup, jaký dále využijí právě pro malování podle čísel s pomocí štětce. Z velmi bohaté nabídky nejrůznějších obrazů si tak snadno vyberete takový, jaký se vám nejvíce líbí. Výsledkem bude krásný obraz, který se snadno může stát příjemnou a originální dekorací.

Děti si při malování takového obrazu procvičí opravdu mnoho různých dovedností. Naučí se, jak správně pracovat se štětcem a pochopí, že se výsledné dílo skládá z mnoha různých barevných ploch, které je potřeba postupně vymalovat. Budou se věnovat tvůrčí činnost s pozitivním vlivem na motorický vývoj, ale zároveň získají i krásný výsledek v podobě obrazu vhodného pro okamžité pověšení na stěnu. Zkrátka o poznání větší omalovánky pro rozvíjení uměleckých dovedností u dítěte.

Ideální pro trénink techniky malování

Obrazy podle čísel mohou být ideálním odrazovým můstkem pro zlepšení vašeho vlastního tvoření. Během práce s barevnými plochami totiž procvičíte práci se světlem nebo tvoření jednotlivých detailů na obrazu. Z dálky totiž výsledek vypadá o něco jinak v porovnání s tím, když se zahledíte přímo na jednotlivé očíslované plošky. Díky této technice se tak můžete poměrně znatelně zlepšit, což vám pomůže pro malování vlastních obrazů. Svým způsobem jde totiž opravdu o plnohodnotnou výukovou techniku. Nejlépe to poznáte přímo na tom, když se pustíte do svého prvního obrazu podle čísel. Každé další dílo vám už půjde o něco lépe, protože si vytvoříte vlastní optimální strategii, jak postupně vymalovat jednotlivé plochy. Sami se tak rozhodnete, jestli budete postupovat od jednoho kraje k druhému, nebo najednou vymalujete všechny plochy od dané barvy a následně přejdete na další.

obraz podle čísel

Při malování podle čísel zapomenete na stres

Na malování podle čísel pro dospělé je naprosto skvělé to, že jakmile vezmete do ruky štětec a pustíte se do malování jednotlivých polí, perfektně zapomenete na svět okolo i na případný stres, který vás trápí. Jde tak o skvělou relaxační techniku, jak si dopřát psychickou úlevu po náročném dni v práci a podobně. Některé obrazy zaberou i více hodin poctivého malování, což se rovná takové malé terapii. Až si tedy budete chtít psychickou odpočinout a zaměstnat se nějakou uklidňující činností, ze které vzejde krásný výsledek, jednoduše si objednejte obraz podle čísel a pusťte se do tvoření. Uvidíte, že si tuto techniku i klid při malbě opravdu zamilujete. Kromě uvolnění od stresu totiž vytváření vlastního uměleckého díla může přinášet další pocity, jako jsou spokojenost, hrdost a zlepšení sebevědomí, že jste tak dobří, a vytvořili jste takový nádherný obraz.

Pozitivní emoce při tvoření

Malování podle čísel pro děti i dospělé přináší pozitivní emoce bez ohledu na věk. Většina motivů je navíc krásně barevných, což samo o sobě perfektně zlepší náladu už jenom při pohledu na taková krásná díla. U dětí je navíc žádoucí, aby netrávily velké množství času před obrazovkami a displeji nejrůznějších chytrých zařízení. Právě malování podle čísel je může zaměstnat jiným způsobem a ukázat jim, že si spoustu zábavy užijí i bez chytrých zařízení.

Malování podle čísel je skvělým tipem na dárek

Hledáte opravdu originální dárek, ze kterého bude mít obdarovaný radost? Právě obraz pro malování podle čísel je skvělou volbou. Podle toho, komu je dárek určený, snadno vyberete ideální motiv a případně i úroveň obtížnosti. Pokud si nebudete jistí, jak na tom daný člověk je s výtvarnými dovednostmi, raději zvolte obraz s menší obtížností.

V případě dětí může být výborným námětem na dárek také to, když obraz sami namalují a následně hotové dílo darují například prarodičům. Obě strany budou jistě velmi nadšené a výsledný obraz navíc bude vypadat krásně, takže bude vhodný i pro pověšení na stěnu. Zkuste na to myslet při výběru dárku a rozhodněte se právě pro obraz podle čísel. Nakonec bude nejhorší vybrat jeden konkrétní motiv, ale i s tím si jistě hravě poradíte.

Malování podle čísel pro děti

Výběr z nekonečného množství motivů

Chcete si namalovat krásnou krajinu, rozkvetlou květinu, zvíře, nebo třeba scenérii oblíbeného města? S malováním podle čísel je všechno tohle možné. Jednoduše si zvolíte motiv, jaký se vám líbí a můžete se do toho pustit. Jen si ještě před objednáním zkontrolujte obtížnost konkrétního motivu a promyslete si, jestli chcete plátno již vypnuté na rámu, nebo jen volně ložené. V případě druhé varianty si totiž obraz hned po dokončení můžete pověsit na zeď a získat tak opravdu skvělou a jedinečnou dekoraci, na které budete mít obrovský podíl. Hlavně pro děti to může být krásný zážitek, kdy si sami namalují nádherný obraz, se kterým si následně budou moci ozdobit pokojíček.

A když si přeci jenom z bohatého množství nejrůznějších motivů nevyberete ten správný, přichází na řadu možnost objednat si obraz podle vaší fotografie. Jednoduše zašlete vybranou fotografii, která by pro vytvoření dostatečně kvalitního obrazu pro malování podle čísel měla splňovat některá základní pravidla, a za určitou dobu obdržíte výslednou sadu, která bude obsahovat plátno s očíslovanými ploškami a barvičky pro zhmotnění vašeho originálního uměleckého díla.

Inspirujte se nejoblíbenějšími motivy

Stále váháte, co by mohla být ta správná volba? Možná vám procházení opravdu bohatých kategorií usnadní přehled nejoblíbenějších motivů, které typicky patří mezi populární. Důvodem je krásný vzhled výsledného obrazu, příjemné barvy, ale i velmi dobré malování, se kterým si jistě hravě poradíte.